Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 9:30 i 11:00. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę: 8:00, 9:30 i 11:00. Zebrane jutro w kościele ofiary są przeznaczone na WT w Poznaniu, szkoły katolickie i KUL. Nadal w nabożeństwach może brać udział tylko 5 wiernych bez obsługi liturgicznej. Pierwszeństwo mają najbliżsi którzy zamówili Mszę św. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego po-rządku. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Przyszła niedziela zwana Niedzielą Miłosierdzia, rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

3. W piątek przypadający w tym tygodniu w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w czwartek po wieczornej Mszy św. Tylko w sprawach pilnych.

5. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 156 rodzin, co stanowi 29 % parafian. Można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii.

6. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły przed świętami również za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 73 –81 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 83 – 89.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie liturgiczne Triduum Paschalne-go. Osobiście bardzo dziękuję za modlitwy i złożone życzenia w dniu kapłańskim. „Bóg zapłać” za wszelkie wyrazy życzliwości, modlitwy i pomocy. Za ofiarowane dary na stół i środki osobistej ochrony w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Niech dla wszystkich najlepszą nagrodą będzie błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana w codziennym życiu.

ks. Piotr Kufliński