Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. Wierni uczestniczą w nabożeństwach w maseczkach lub innym okryciu ust i nosa. Kapłan w czasie celebracji jest z tego obowiązku zwolniony. W kościele św. Bartłomieja po przeliczeniu metrów wraz z chórem i kruchtą do 12 osób a w kościele św. Teresy 30 osób uwzględniając chór i kruchtę. Proszę zachować należyte odstępy między sobą. Komunię św. podaję tylko na rękę. Jak ją prawidłowo przyjmować proszę zapoznać się na naszej stronie internetowej. Wejście na nabożeństwa będzie nadal przez zakrystię, aby mieć kontrolę nad ilością wchodzących do świątyni. Utrzymujemy też pierwszeństwo dla tych, którzy zamówili intencję mszalną, ale proszę nie przychodzić w ostatnim momencie! We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 zakończona nabożeństwem majowym. W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza – po Mszach św. zbieramy ofiary dla naszego seminarium duchownego w Poznaniu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
          w środę – Św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła – patronki Europy
          w sobotę – NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski

3. W sobotę, czyli Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Msze św. o godz. 9:00 i 11:00. O godz. 11:00 nasze modlitwy ofiarujemy za Ojczyznę. Wieczorna Msza św. jest z niedzieli (w kościele św. Bartłomieja)

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z powodu pandemii nie ma objazdu chorych a spowiedź na życzenie w zakrystii od godz. 17:00. Od piątku odprawiamy po Mszy św. nabożeństwo majowe. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Niemożliwość przystąpienia do spowiedzi i komunii św. nie przerywa ciągłości I piątków miesiąca. W piątek na mocy dyspensy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W tym tygodniu wznawiamy remont kościoła św. Bartłomieja.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w czwartek po wieczornej Mszy św. w ważnych sprawach. Są wolne intencje mszalne w najbliższych tygodniach maja. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 191 rodzin, czyli 36% parafian. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Z dniem 30 kwietnia kończy się prolongata miejsc w ławkach. Od 30 kwietnia – czwartek – mogą rezerwować miejsca inni tym bardziej że zwolniły się miejsca w obu kościołach. W najbliższym tygodniu powinny dotrzeć pamiątkowe płyty z nawiedzenia obrazu Matki Bożej w naszej parafii. Zakupiłem brakujące jeszcze egzemplarze nowego wydania lekcjonarzy dla obu kościołów (6 tomów).

7. „Bóg zapłać” za wykonane w tym tygodniu prace przy parafii: za naprawy na probostwie; skoszenie trawy wokół probostwa i prace porządkowe w budynkach gospodarczych; za pomoc przy kwiatach w kościele; za załatwione sprawy w urzędach i wszelką okazaną pomoc.

8. Dziękuję tym, którzy posprzątali oba kościoły, również za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu w piątek kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 104 – 94 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 92 – 88.

ks. Piotr Kufliński