PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. W kościele św. Bartłomieja może uczestniczyć 12 osób a w kościele św. Teresy 30. Proszę o zachowanie odstępów między sobą. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś w niedzielę – Dobrego Pasterza – po Mszach św. zbieramy ofiary dla naszego seminarium duchownego w Poznaniu. W przyszłą niedzielę taca jest przeznaczona na prace remontowe w parafii.

2. W tym tygodniu wspominamy:
                w poniedziałek – Św. Floriana, Męczennika
                w środę – Św. Filipa i Jakuba, Apostołów – święto
        w piątek – Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i Archidiecezji

3. W piątek na mocy dyspensy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Zmarł śp. Bernard Wojciechowski. Pogrzeb we wtorek 5 maja o godz. 11:00 z zachowaniem reżimu sanitarnego tzn. w świątyni podczas Mszy św. może być 12 osób z najbliższej rodziny – inni na zewnątrz na cmentarzu przy zachowaniu odstępów miedzy sobą.

5. W tym tygodniu wznowiliśmy remont kościoła św. Bartłomieja. Stanęło rusztowanie a ściany zostały przygotowane do odnawiania elewacji. W trakcie prac okazało się, że przy jednym z witraży trzeba wymienić górną część zewnętrznej szyby zabezpieczającej witraż i grozi to jego uszkodzeniem. Pracę wykona witrażysta, który potrafi to prawidłowo zabezpieczyć. Będą też odnawiane boczne drzwi wejściowe do świątyni. Wszystkie prace toczą się w porozumieniu i za zgodą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z Delegatury w Lesznie.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w czwartek po wieczornej Mszy św. w ważnych sprawach. Są wolne intencje mszalne. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 217 rodzin, czyli 41% parafian. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Z dniem 30 kwietnia zakończyła się prolongata miejsc w ławkach. Teraz mogą rezerwować miejsca inni do 14 maja. Potem zostaną uaktualnione napisy na ławkach.

7. Dotarły pamiątkowe płyty z nawiedzenia obrazu Matki Bożej w naszej parafii. Są w cenie 40 zł. Wszyscy którzy zamówili filmy mogą je odbierać jutro w kościele św. Teresy po Mszach św. lub na probostwie też po Mszach św.

8. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły, również za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krótkiej a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 86 – 78a.

ks. Piotr Kufliński