Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. Limit uczestników w kościele św. Bartłomieja to 18 osób a u św. Teresy 45. Nabożeństwa majowe są po Mszach św., w sobotę na zakończenie adoracji a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do środy modlimy się o dobre urodzaje.

2. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek 100 r. ur. Św. Jana Pawła II.

3. W sobotę 9 diakonów otrzyma w katedrze poznańskiej z rąk ks. Arcybiskupa Metropolity święcenia kapłańskie (w tym dwóch z Górki Duchownej).

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również dziś modlitwy za Kościół w Chinach.

5. Kontynuujemy remont elewacji kościoła św. Bartłomieja. Tynk został wyszpachlowany i musi tydzień schnąć czekając na malowanie. Rozpoczęliśmy prace przy probostwie, którego zabytkowa część fundamentów została wypiaskowana i przygotowana do konserwacji. Zapłaciliśmy w tym tygodniu pierwszą ratę za wykonane dotąd prace. „Bóg zapłać” za wpłaty osobiste i na konto parafialne. Dziękuję za wykonane prace na nowej części cmentarza oraz skoszenie trawy wokół probostwa.

6. Z przyjemnością informuję, że ks. Arcybiskup na moją prośbę anulował dług naszej parafii wobec Archidiecezji z tytułu dzierżawy gruntów parafialnych, który wynosił 3376 zł i 69 gr z przeznaczeniem tych środków na prowadzone w parafii remonty.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w czwartek po wieczornej Mszy św. w pilnych sprawach. „Bóg zapłać” za nadal składaną daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 226 rodzin, czyli prawie 43% parafian. W najbliższym tygodniu uaktualnimy nazwiska na ławkach tych prolongowali opłaty. Pozostaję do dyspozycji pod parafialnym numerem telefonicznym również jeśli ktoś chce tylko porozmawiać. Proszę o modlitwę i zapewniam o swojej.

8. Bardzo dziękuję za kwiaty, prezenty, życzenia (głównie telefoniczne) i wszelkie wyrazy pamięci i życzliwości a szczególnie modlitwy, które otrzymałem z okazji 40 rocznicy święceń kapłańskich. „Bóg zapłać”. Indywidualnie mogę podejmować kawą bo nie jestem na żadnej kwarantannie (jak gminna wieść niesie) a na spotkania w większym gronie przyjdzie jeszcze czas.

9. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły, również za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 58 – 54 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 50 – 34.

10. Polecam „Przewodnik Katolicki”, który jest dostępny w wersji papierowej.

ks. Piotr Kufliński