PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest również dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. Limit uczestników w kościele św. Bartłomieja to 18 osób a u św. Teresy 45. Nabożeństwa majowe po Mszach św., w sobotę na zakończenie adoracji a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
          we wtorek – Św. Filipa Neri – wspomnienie
          w piątek – Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy – patronki Archidiecezji

3. Przyszła niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i kończy Okres Wielkanocny. Od poniedziałku modlitwy przygotowujące do tej uroczystości.

4. Trwa remont elewacji kościoła św. Bartłomieja. Kończymy malowanie ścian. Rozpoczynamy konserwację fundamentów świątyni: tzn. fugowanie cegieł i kamieni oraz nasączanie specjalnym impregnatem. Prace może mniej widoczne ale bardzo kosztowne i zabezpieczą kościół na lata przed wilgocią razem z wykonanym w ubiegłym roku drenażem wokół obiektu. „Bóg zapłać” za wpłaty osobiste i na konto parafialne.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w czwartek po wieczornej Mszy św. w pilnych sprawach. „Bóg zapłać” za składaną daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 237 rodzin, czyli prawie 45% parafian. Uaktualniliśmy nazwiska na ławkach dla tych, którzy prolongowali opłaty. Ewentualne błędy proszę zgłosić. Pozostaję do dyspozycji pod parafialnym numerem telefonicznym, również jeśli ktoś potrzebuje rozmowy. Proszę wszystkich o modlitwę zapewniając też o swojej.

6. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły, również za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 32 i 32a a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 30 – 24.

7. Polecam „Przewodnik Katolicki”.

ks. Piotr Kufliński