PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00 a w ciągu tygodnia wg stałego porządku. Proszę zapoznać się ostatnim dekretem Ks. Arcybiskupa dotyczącego duszpasterstwa w aktualnej sytuacji. Jest zamieszczony na stronie internetowej. Został zniesiony limit uczestników w kościele przy zachowaniu bezpiecznej odległości (oczywiście dotyczy on osób nie mieszkających razem). Uczestniczymy w liturgii w maseczkach. Dopuszczone zostały wszystkie formy udzielania komunii św. i posługa szafarzy. Czas spowiedzi wielkanocnej został wydłużony do 14 września br. Od niedzieli 7 czerwca zostaje zniesiona dyspensa z obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. z wyjątkiem:
          osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym
          osób z objawami infekcji
          osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem
Nabożeństwa czerwcowe po Mszach św., w sobotę na zakończenie adoracji a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Przyszła niedziela to uroczystość Trójcy Świętej.

2. W tym tygodniu wspominamy:
          w poniedziałek – NMP, Matki Kościoła – święto
          w środę – Św. Karola Lwangi i towarzyszy, Męczenników
          w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto
          w piątek – Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych od godz. 8:00 tylko dla tych, którzy zechcą i których zgłoszą ich domownicy! Spowiedź św. od godz. 16:30.

4. Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać przy kościele św. Bartłomieja. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

5. Kończymy remont kościoła św. Bartłomieja. Trwa rekonstrukcja bocznych drzwi do świątyni oraz prace przy fundamentach świątyni (nasączanie impregnatem) oraz ratowanie pękających fundamentów probostwa. Blachy na dachu kościoła zostały wyprostowane i uszczelnione a rynny wymienione na nowe. Obiekt jest zgłoszony do odbioru konserwatorskiego. „Bóg zapłać” za wpłaty osobiste i na konto parafialne. W tym tygodniu wypłacimy drugą ratę za wykonane już prace remontowe.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w czwartek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za składaną daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 239 rodzin, czyli 45% parafian. Nie mogę niestety jeszcze uregulować wszystkich długów, które z tego tytułu mamy wobec Kurii. Płyty DVD z nawiedzenia Matki Bożej, które zacinają się można wymieniać na probostwie po Mszach św. (dopóki jeszcze są).

7. Nie dziękuję za sprzątanie kościołów bo nikt na nie tym razem nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 22 – 18 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 16 – 12.

8. Polecam „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem i „Mały Przewodnik”

ks. Piotr Kufliński