PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00, w tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa czerwcowe po Mszach św., w sobotę na zakończenie adoracji a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
          w środę – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela – uroczystość
          w czwartek – NMP Świętogórskiej z Gostynia

3. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną serdecznie zapraszam na spotkanie na probostwo w najbliższy piątek 26 czerwca o godz. 19:00.

4. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i całej oktawy. Za wykonane piękne ołtarze i rodzinom, które zdecydowały się je przygotować dwa razy, za dekorację otoczenia kościoła św. Bartłomieja i domów oraz za uprzątniecie terenu wokół probostwa. Całej służbie liturgicznej: p. Mirkowi, chórowi z p. Tomkiem za oprawę muzyczną, szafarzom, wspólnocie różańca, pocztom sztandarowym i panom noszącym baldachim i ministrantom. Pani Magdzie za dokumentację fotograficzną. Szczególnie tym, którzy wytrwali całą oktawę a zwłaszcza dziewczynkom sypiącym kwiatki na chwałę Bożą i wszystkim, który im zbierali kwiatki. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy wyznali swą wiarę w Niego i nie szczędzili swoich sił i dobroci na większą chwałę Bożą.

5. Dziękuję za kontynuowane prace remontowe przy ocieplaniu probostwa i rekonstrukcji bocznych drzwi do świątyni, które okazały się bardziej zniszczone niż sądziliśmy. „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty w kancelarii i na konto parafialne. Zapłaciłem kolejną ratę za wykonane prace. Dziękuję za hojniejsze ofiary, ale mimo to nasz dług nadal rośnie.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za składaną daninę diecezjalną. Wywiązały się z niej dotąd 273 rodziny czyli ponad 51% parafian.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 11 – 25 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej nr 10 – 14 i blok nr 16 i 18.

8. Polecam „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik” podwójny wakacyjny numer.

9. Zapraszamy na niezwykły, międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, pod patronatem Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencji księdza kardynała Timothy Dolana, arcybiskupa Nowego Jorku, Jego Eminencji księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz Pana Adriana Kubickiego, konsula generalnego Rzeczypospolitej w Nowym Jorku. W koncercie wystąpią artyści z 40 krajów świata, w tym z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii. Soliści Metropolitan Opera z Nowego Jorku, soliści Polskiej Opery Narodowej i Polskiego Baletu Narodowego. W programie muzyka sakralna i klasyczna, składająca się z utworów Schuberta, Mozarta, Verdiego i Moniuszki.
Pierwotnie, koncert miał odbyć się w prestiżowym Lincoln Center w Nowym Jorku, jednak ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji on-line. Emisja on-line odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 21 czerwca, o godz. 20:00 na stronie wydarzenia www.jp2concert.com. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

ks. Piotr Kufliński