PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. wg porządku wakacyjnego: w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00 a w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – z racji I soboty miesiąca.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w środę – Św. Marty
        w piątek – Św. Ignacego z Loyoli, Kapłana
        w sobotę – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła

3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest w naszej Ojczyźnie Miesiącem Trzeźwości. Niech abstynencja i zachowanie trzeźwości będą wynagrodzeniem Bo-gu za zło wynikające z odrzucania Bożych przykazań.

4. Dziś święcimy pojazdy – z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców. W sobotę na podwórzu probostwa. Proszę, aby kierowcy stanęli przy swoich pojazdach. W nie-dzielę w kościele św. Teresy święcimy po Mszach św. przed wejściem do świątyni. Po modlitwie (w kościele po błogosławieństwie) pojazdy niech przejeżdżają przed wejściem do świątyni. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek. Zbierane ofiary są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.

5. W związku z drastyczną podwyżką wywozu śmieci cmentarnych, parafii nie stać na dalsze utrzymanie na swoim terenie śmietnika. Serdecznie proszę o zrozumienie i zabieranie śmieci z grobów ze sobą. Proszę też nie zostawiać przyniesionych ze sobą do podlewania pustych baniek przy ujęciu wody. Jednocześnie informuję, że na terenie cmentarza nie wolno samowolnie sadzić drzew i krzewów oraz wkopywać ławek, które zostaną usunięte bez powiadomienia tych którzy to zrobili.

6. Dzierżawców ziemi parafialnej informuję, że Wydział Ekonomiczny Kurii Arcybiskupiej nie zatwierdził wynegocjowanych przeze mnie warunków dzierżawy ziemi na kolejne 5 lat i podpisanych w nowych umowach. Ta wynegocjowana wysokość dzierżawy ma być zdaniem Kurii podniesiona o przynajmniej 100%. W tej sytuacji zostaną przygotowane nowe umowy dla tych, którzy chcą zatrzymać nadal w dzierżawie ziemię i wyrażą zgodę na te nowe warunki. Z nowymi umowami należy zapoznać się w biurze parafialnym lub na probostwie do dnia 12 sierpnia i podpisać. Niepodpisanie nowej umowy do tego terminu jest równoznaczne z rezygnacją z dzierżawy i mogą się o nią ubiegać inni chętni.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki tylko po Mszy św. „Bóg zapłać” za składaną nadal daninę diecezjalną (dotąd 285 rodzin czyli ponad 53%) i ofiary na remonty parafialne zmniejszające nasz dług.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 24/7 – 12 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej blok nr 26/1 – 6.

9. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński