PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. wg porządku wakacyjnego: w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00 a w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominam w imieniu ks. Arcybiskupa o obowiązku uczestniczenia w maseczkach podczas nabożeństw w kościele (zwłaszcza, że wzrasta liczba zakażeń).

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w poniedziałek – Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika
        we wtorek – Św. Klary, Dziewicy
        w piątek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika
        w sobotę – Wniebowzięcie NMP – uroczystość

3. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. o godz. 8:00 i 10:00 w kościele św. Teresy. Po Mszach św. święcenie ziół i kwiatów. Przed kościołem po Mszach św. zbieramy ofiary dla Caritas Diecezjalnej. W tym dniu przypada też odpust we Farze w Śmiglu. Wieczorna Msza św. jest z niedzieli w kościele św. Bartłomieja.

4. Przyszła niedziela ma być na apel ks. Arcybiskupa niedzielą solidarności z Libanem w ich tragedii – w modlitwie i pomocy finansowej. Dlatego po Mszach św. będziemy zbierać na ten cel ofiary, które trafią do poszkodowanych.

5. Dzieci I komunijne są już po I spowiedzi św. i przygotowujemy się do I komunii św., która ma odbyć się w niedzielę 6 września podczas Mszy św. o godz. 10:00.

6. W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie parafian i własne sumę odpustową ku czci św. Bartłomieja odprawię sam 23 sierpnia o godz. 10:00 bez zapraszania kapłanów z dekanatu. Po Mszy św. wyruszy procesja wokół kościoła św. Bartłomieja. Udział w niej bierze służba liturgiczna. Pozostali uczestnicy z zachowaniem dystansu mogą uczestniczyć w Mszy św. i procesji na wystawionych ławkach i krzesłach. Brama na teren probostwa będzie w tym dniu zamknięta. Zapraszam wszystkich do czynnej współpracy w liturgii: chór, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Chciałbym, aby odpust mimo sytuacji epidemicznej wypadł jak najuroczyściej. Msza św. o godz. 8:00 będzie w kościele św. Teresy.

7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również za wpłaty w kancelarii i na konto. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na KUL, WT i szkoły katolickie.

8. Serdecznie proszę o zrozumienie i zabieranie śmieci z grobów ze sobą. Parafii nie stać dalej na utrzymywanie śmietnika na terenie cmentarza i wywożenie śmieci. Bardzo dziękuję za skoszenie trawy wokół probostwa i na cmentarzu oraz za wykonane na-prawy w kościele św. Bartłomieja i na probostwie.

9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki tylko po Mszy św. Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym miesiącu (treść zarezerwowanych już Mszy św. proszę podawać przynajmniej 2 tygodnie przed odprawieniem).

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/7 – 12 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej blok nr 28/13 – 18.

11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński