PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. wg porządku wakacyjnego: w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00 a w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominam w imieniu ks. Arcybiskupa o obowiązku uczestniczenia w maseczkach podczas nabożeństw w kościele.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w poniedziałek – Św. Jacka, Kapłana
        we wtorek – Bł. Sancji Szymkowiak, Dziewicy
        w czwartek – Św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła
        w piątek – Św. Piusa X, Papieża
        w sobotę – NMP Królowej

3. Dzisiejsza niedziela na apel ks. Arcybiskupa jest niedzielą solidarności z Libanem w modlitwie i pomocy finansowej. Dlatego po Mszach św. będziemy zbierać na ten cel ofiary, które trafią do poszkodowanych – wczoraj zbierane ofiary również. Składka zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na KUL, WT i szkoły katolickie.

4. W przyszłą niedzielę wypada nasz odpust ku czci św. Bartłomieja. Suma odpustowa o godz. 10:00 w kościele św. Bartłomieja. Podczas tej Mszy św. dziękujemy również za tegoroczne plony i święcimy ziarno pod nowy zasiew, które będzie można zabierać do domu dodając do ziarna siewnego. Po Mszy św. wyruszy procesja wokół kościoła św. Bartłomieja w której udział bierze służba liturgiczna. Pozostali uczestnicy z zachowaniem dystansu mogą uczestniczyć w Mszy św. i procesji na wystawionych ławkach i krzesłach. Brama na teren probostwa będzie w tym dniu zamknięta. Zapraszam wszystkich do czynnej współpracy w liturgii: chór, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Chciałbym, aby odpust mimo sytuacji epidemicznej wypadł jak najuroczyściej. Msza św. o godz. 8:00 będzie w kościele św. Teresy.

5. Program odpustu w Górce Duchownej jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i w obu kościołach. Ze względu na stan epidemiologiczny wyjątkowo nie organizuję pieszej pielgrzymki w piątek 28 sierpnia ale serdecznie zapraszam parafian do przyjazdu na Mszę św. o godz. 18:00, którą odprawię w intencji wszystkich parafian.

6. Konferencje przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa w Śmiglu rozpoczynają się od 6 września w par. św. Stanisława Kostki o godz. 14:30 pierwszą konferencją potem Msza św. i druga konferencja. Cały cykl trwa cztery niedziele.

7. Serdecznie proszę o zabieranie śmieci z grobów ze sobą. Parafii nie stać już na utrzymywanie śmietnika na terenie cmentarza i wywożenie śmieci. Bardzo dziękuję za kwiaty na taras probostwa i za umycie okien na probostwie.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki tylko po Mszy św. Są jeszcze wolne intencje mszalne w najbliższych dniach. Treść zarezerwowanych już Mszy św. proszę podawać przynajmniej 2 tygodnie przed odprawieniem.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i wykonane dekoracje. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z Parska a kościoła św. Bartłomieja z Olszewa.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński