PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. wg porządku wakacyjnego: w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00 a w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w maseczkach podczas nabożeństw w kościele.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w poniedziałek – Św. Bartłomieja
        w środę – NMP Częstochowskiej – uroczystość (odnowienie ślubów jasnogórskich)
        w czwartek – Św. Moniki
        w piątek – Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
        w sobotę – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela

3. Dziś odpust ku czci św. Bartłomieja. Suma odpustowa o godz. 10:00 w kościele św. Bartłomieja. Podczas tej Mszy św. dziękujemy również za tegoroczne plony i święcimy ziarno pod nowy zasiew, które można zabierać do domu dodając do ziarna siewnego. Po Mszy św. procesja wokół kościoła św. Bartłomieja w której udział bierze służba liturgiczna. Pozostali uczestnicy z zachowaniem dystansu mogą uczestniczyć w Mszy św. i procesji na wystawionych ławkach i krzesłach. Brama na teren probostwa będzie w tym dniu zamknięta. Chciałbym, aby odpust mimo sytuacji epidemicznej wypadł jak najuroczyściej. Msza św. o godz. 8:00 w kościele św. Teresy.

4. Program odpustu w Górce Duchownej jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i w obu kościołach. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego każdy indywidualnie udaje się do sanktuarium. W piątek 28 sierpnia serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 18:00, którą odprawię w intencji wszystkich parafian.

5. Konferencje przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa w Śmiglu rozpoczynają się od 6 września w par. św. Stanisława Kostki o godz. 14:30. Cały cykl trwa 4 niedziele.

6. Serdeczniej zapraszam na uroczyste poświęcenie odnowionej elewacji kościoła św. Bartłomieja i wykonanego odwodnienia świątyni, które będzie się w sobotę 5 września po Mszy św. o godz. 18:00 z udziałem zaproszonych gości.

7. Uroczystość I komunii naszych dzieci odbędzie się w niedzielę 6 września podczas Mszy św. o godz. 10:00.

8. Bardzo dziękuję Radom Parafialnym, Radzie Sołeckiej i wszystkim Parafianom za pamięć, modlitwę oraz słowa życzliwości i życzenia z okazji jubileuszy, które w tym roku wypadły w moim życiu, za które razem dziękowałem Bogu podczas Mszy św. 15 sierpnia o godz. 18:00.

9. Serdecznie proszę o zabieranie śmieci z grobów ze sobą. Parafii nie stać już na utrzymywanie śmietnika na terenie cmentarza i wywożenie śmieci.

10. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki tylko po Mszy św. Treść zarezerwowanych już Mszy św. proszę podawać przynajmniej 2 tygodnie przed odprawie-niem. Dzierżawców ziemi parafialnej informuję, że nowe umowy dzierżawne zostały zatwierdzone przez Kurię Metropolitalną.

11. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów, złożoną ofiarę i wykonane dekoracje. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Okrężnej a kościoła św. Bartłomieja z ul. Ogrodowej.

12. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński