PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00 a w tygodniu bez zmian. Od niedzieli 13 września: o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I soboty od godz. 17:00. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 18 września o godz. 17:00. Wg zarządzenia ks. Arcybiskupa do komunii św. przystępują w pierwszej kolejności ci, którzy przyjmują Ją na rękę, potem pozostali.

2. W tym tygodniu wspominamy:
      w czwartek – Św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Jeśli ktoś z chorych pragnie przyjąć komunię św. proszę o pojazd na godz. 8:00. W kościele okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00.

4. Za tydzień w niedzielę 6 września przeżywać będziemy w parafii I komunię naszych dzieci podczas Mszy św. o godz. 10:00. Proszę miejsca w kościele na tę Mszę św. pozostawić dla rodziców i gości naszych dzieci. Spowiedź św. dzieci w sobotę 5 września od godz. 9:00 w kościele św. Teresy. Rodziców proszę w innych terminach.

5. Próby dla dzieci przygotowujących się do I komunii w poniedziałek i środę o godz. 19:00 w kościele św. Teresy.

6. Serdecznie zapraszam na uroczyste poświęcenie odnowionej elewacji kościoła św. Bartłomieja i wykonanego systemu odwodnienia świątyni. Będzie ono w sobotę 5 września po Mszy św. o godz. 18:00 z udziałem zaproszonych gości.

7. Chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak pięknie przygotowali – w tym trudnym dla wszystkich czasie – odpust św. Bartłomieja połączony z dożynkami parafialnymi. Za wykonane dekoracje świątyni i otoczenia; p. Wiesławowi za pomoc w organizacji i przygotowanie ziarna do święcenia. Za posługę liturgiczną podczas sumy odpustowej: szafarzom, p. Mieczysławowi i p. Marcinowi; p. Magdzie; pocztom sztandarowym i asyście Wspólnoty Różańca; niosącym baldachim; ministrantom oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki a wszystkim za liczną obecność. Delegacji z wieńcem żniwnym. Poświęcone ziarno siewne można jeszcze zabierać z kościoła św. Bartłomieja. Niech za dobroć serca Pan wszystkim błogosławi. Ofiarę rolników przeznaczam na nasze remonty.

8. Bardzo dziękuję za zabieranie śmieci z grobów ze sobą. Parafii nie stać już na utrzymywanie śmietnika na terenie cmentarza i wywożenie śmieci.

9. Kancelaria parafialna czynna wyjątkowo w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św. Treść zarezerwowanych już Mszy św. proszę podawać przynajmniej 2 tygodnie przed odprawieniem.

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy rodziców dzieci klas II (w piątek o godz. 19:00) a kościoła św. Bartłomieja w sobotę z ul. Krętej nr 51 – 37.

11. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński