1. Dziś przeżywamy w parafii I komunię naszych dzieci podczas Mszy św. o godz. 10:00. Proszę miejsca w kościele na tę Mszę św. pozostawić dla rodziców i gości naszych dzieci. Msze św. od niedzieli 13 września o godz. 8:00 9:30 i 11:00 a w tygodniu wszystkie o godz. 18:00 w kościele św. Teresy z racji białego tygodnia (również w środę i sobotę). We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 18 września o godz. 17:00. Wg zarządzenia ks. Arcybiskupa do komunii św. przystępują w pierwszej kolejności ci, którzy przyjmują Ją na rękę, potem do ust.

we wtorek – Narodzenie NMP – święto

3. Okres spowiedzi św. Wielkanocnej kończy się 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Św. Od 13 do 19 września obchodzimy Tydzień Wychowania.

4. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również za wpłaty na konto parafii i w kancelarii.

5. Odpust św. Teresy będziemy obchodzić w tym roku w niedzielę 27 września podczas Mszy św. o godz. 11:30 na który zaprosiłem kapłanów z dekanatu. Już dziś zapraszam parafian do zaangażowania się w jego przygotowanie podobnie jak pięknie był przygotowany odpust św. Bartłomieja.

6. Bardzo dziękuję za zamontowanie głośników na zewnątrz kościoła św. Teresy i przygotowanie świątyni do uroczystości I komunii św.

7. Bardzo dziękuję za zabieranie śmieci z grobów ze sobą. Parafii nie stać już na utrzymywanie śmietnika na terenie cmentarza i wywożenie śmieci. Dziękuję tym, którzy to rozumieją, choć jeszcze nie wszyscy.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Treść zarezerwowanych już Mszy św. proszę podawać przynajmniej 2 tygodnie przed odprawieniem.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 35a – 31 a kościoła św. Teresy z ul. Krętej nr 40–26.

10. Polecam Przewodnik i Mały Przewodnik.