PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. od dziś w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00 a w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 18 września o godz. 17:00. Wg zarządzenia ks. Arcybiskupa do komunii św. przystępują w pierwszej kolejności ci, którzy przyjmują Ją na rękę, potem do ust.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w poniedziałek – Podwyższenie Krzyża Świętego – święto
        we wtorek – NMP Bolesnej
        w środę – Św. Męczenników: Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa
        w piątek – Św. Stanisława Kostki, Zakonnika – Patrona Polski – święto

3. W poniedziałek kończy się okres spowiedzi św. Wielkanocnej. Od dziś do 19 września obchodzimy Tydzień Wychowania.

4. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. zbieramy ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie.

5. Sakrament bierzmowania jest planowany w przyszłym roku 2021 podczas wizytacji biskupiej.

6. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek 18 września na spotkanie o godz. 19:00 na probostwie.

7. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również za wpłaty na konto parafii i w kancelarii.

8. Za dwa tygodnie odpust św. Teresy w niedzielę 27 września podczas Mszy św. o godz. 11:30 na który zaprosiłem kapłanów z dekanatu. Przygotujemy również miejsca siedzące wokół kościoła.

9. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w godne przygotowanie uroczystości I komunii św. naszych dzieci.

10. Bardzo dziękuję za zabieranie śmieci z grobów ze sobą. Parafii nie stać już na utrzymywanie śmietnika na terenie cmentarza i wywożenie śmieci. Dziękuję tym, którzy to rozumieją.

11. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Treść zarezerwowanych Mszy św. proszę podawać przynajmniej 2 tygodnie przed odprawieniem. Dzierżawcy ziemi mogą regulować w kancelarii podatek rolny i dzierżawę od czwartku 17 września. Będą do odbioru również zatwierdzone przez Kurię Metropolitalną umowy dzierżawne na kolejne 5 lat. Można składać wymienianki za zmarłych roczne i jednorazowe.

12. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 29 – 21 a kościoła św. Teresy z ul. Krętej nr 24 – 16.

13. Polecam Przewodnik i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński