PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. od dziś w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00 a w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Wg zarządzenia ks. Arcybiskupa do komunii św. przystępują w pierwszej kolejności ci, którzy przyjmują Ją na rękę, potem do ust.

2. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. zbieramy ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać po Mszach św. na prośbę papieża (zaległe ofiary) dla Ziemi Świętej oraz na apel Konferencji Episkopatu Polski dla uchodźców z wyspy Lesbos z racji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy.

3. Dziś odpust w parafii św. Stanisława Kostki w Śmiglu. Suma o godz. 12:00.

4. W tym tygodniu wspominamy:
        w poniedziałek – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

5. Za tydzień odpust św. Teresy w podczas Mszy św. o godz. 11:30 na który zaprosiłem kapłanów z dekanatu. Przygotujemy również miejsca siedzące wokół kościoła. Sumę odprawi i słowo Boże wygłosi syn naszej parafii ks. Prob. Mirosław Nowak, który obchodzi w tym roku 35 lecie kapłaństwa.

6. Nadal bardzo proszę o zabieranie śmieci z grobów ze sobą. Parafii nie stać już nas na utrzymywanie śmietnika na terenie cmentarza i wywożenie śmieci. Dziękuję tym, którzy to rozumieją.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Treść rezerwowanych Mszy św. proszę podawać przynajmniej 2 tygodnie przed odprawieniem. Są jeszcze wolne pojedyncze terminy Mszy św. w październiku. Można składać wymienianki za zmarłych roczne i jednorazowe. Dziękuję za składane ofiary remontowe w kancelarii i na konto. Dzierżawcy ziemi uregulują w kancelarii podatek rolny i dzierżawę. Są też do odbioru zatwierdzone przez Kurię Metropolitalną umowy dzierżawne na kolejne 5 lat.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 19 – 11 a kościoła św. Teresy z ul. Krętej nr 14 – 2.

9. Polecam Przewodnik i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński