PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś u nas odpust św. Teresy – suma o godz. 11:30, pozostałe Msze św. bez zmian. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. z wyjątkiem I piątku. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu – w tę sobotę od godz. 17:00! Wg zarządzenia ks. Arcybiskupa do komunii św. przystępują w pierwszej kolejności ci, którzy przyjmują Ją na rękę, potem do ust. W trosce o większe bezpieczeństwo uczestników liturgii w obu naszych kościołach na filarach po prawej stronie przy wejściu do świątyń zostały zamontowane automaty do bezdotykowej dezynfekcji rąk.

2. Dziś po Mszach św. zbieramy na prośbę papieża (zaległe ofiary) dla Ziemi Świętej oraz na apel Konferencji Episkopatu Polski dla uchodźców z wyspy Lesbos z racji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Jeśli ktoś z chorych pragnie przyjąć komunię św. proszę o pojazd na godz. 8:00. W kościele okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00. O 17:00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja a od 17:30 różaniec zakończony nabożeństwem I piątkowym.

4. W tym tygodniu wspominamy:
        w poniedziałek – Św. Wacława, Męczennika
        we wtorek – Św. Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała – święto
        w środę – Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła
        w czwartek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła
        w piątek – Św. Aniołów Stróżów

5. Pogrzeb śp. Floriana Liberdy w poniedziałek 28 września o godz. 11:00.

6. Nadal bardzo proszę o zabieranie śmieci z grobów ze sobą. Parafii nie stać już na utrzymywanie śmietnika na terenie cmentarza. Dziękuję tym, którzy to rozumieją.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Są jeszcze wolne pojedyncze terminy Mszy św. w październiku. Można składać wymienianki za zmarłych: roczne i jednorazowe. Dziękuję za składane ofiary remontowe w kancelarii i na konto. Sześciu dzierżawców ziemi ma do uregulowania w kancelarii zaległy podatek rolny i dzierżawę. Są też do odbioru zatwierdzone przez Kurię Metropolitalną umowy dzierżawne na kolejne 5 lat.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 9 – 1 a kościoła św. Teresy z ul. Kolejowej nr 1 – 11.

9. Polecam Przewodnik katolicki z modlitewnikiem.

ks. Piotr Kufliński