PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00, w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych 16 października o godz. 17:00.

2. Dzisiejsza składka w świątyni na potrzeby remontowe parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Pod kościołem kwestujemy po Mszach św. na dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. W tym tygodniu wspominamy:
          w poniedziałek – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej
          we wtorek – Bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana
          w czwartek – Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła
          w piątek – Św. Jadwigi Śląskiej
          w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika

4. Przyszła niedziela jest obchodzona jako Światowa Niedziela Misyjna. Taca zbierana w kościele przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

5. W przyszłą niedzielę odpust św. Jadwigi Śląskiej w Wilkowie Polskim. Suma odpustowa o godz. 11:30.

6. Dziękuję za zabieranie śmieci z grobów ze sobą, ponieważ Parafii nie stać na utrzymywanie śmietnika na terenie cmentarza.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Można składać wymienianki za zmarłych: roczne i jednorazowe – również w zakrystii. Dziękuję za składane ofiary remontowe w kancelarii i na konto parafialne.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 1 – 9 a kościoła św. Teresy z ul. Kwiatowej nr 2 – 10.

9. Polecam Przewodnik katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński