PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00, w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Dziś obchodzimy też na prośbę ks. Rektora niedzielę modlitwy i pomocy materialnej dla Seminarium Duchownego w Poznaniu. Ofiary zbieramy po Mszach św.

3. W tym tygodniu wspominamy:
          w środę – Św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza

4. W sobotę wieczorem Msza św. już z uroczystości Wszystkich świętych. W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie parafian i gości w niedzielę Msze św. w kościele św. Teresy. Msza św. za spoczywających na naszym cmentarzu będzie odprawiona o godz. 11:00. Kto może niech przyjdzie do świątyni a pozostali niech łączą się z nami duchowo. Nie będzie też procesji z modlitwami za zmarłych na cmentarzu. Groby proszę odwiedzać indywidualnie. Odpust za zmarłych można w tym roku zyskiwać za zgodą papieża Franciszka przez cały listopad pod zwykłymi warunkami.

5. Przy okazji Święta Zmarłych pragnę poinformować, że ponad 100 miejsc pochówku zmarłych nie ma przedłużonej prolongaty i może zostać oddanych (wg prawa cmentarnego) w każdej chwili pod nowy pochówek, chyba że ktoś z rodziny ureguluje należność łącznie z zaległościami sięgającymi nieraz 40 lat!

6. Z radością informuję, że w środę odbył się końcowy odbiór przez panią konserwator z Leszna III etapu remontu elewacji na kościele św. Bartłomieja z wynikiem bardzo dobrym. Tym samym zakończyliśmy cały remont przewidziany na lata 2017-2020. Pozostaje jednak duży dług w kasie parafii, ponieważ wykonawcy otrzymali już zapłatę ale kosztem przyszłych ofiar, które będą składane – czyli mówiąc prościej musiałem te pieniądze pożyczyć.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii. Nowe wymienianki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu a jednorazowe od 1 listopada aż do wyczerpania podczas każdej Mszy św. wraz z dziesiątką różańca. Dziękuję za ofiary składane w kancelarii i na konto na potrzeby parafii, którymi reguluję długi parafii.

8. Nadal apeluję o za zabieranie śmieci z grobów ze sobą, ponieważ parafii nie stać na utrzymywanie śmietnika na terenie cmentarza. Bardzo dziękuję za wykonane głośnika na stojaku w miejsce ukradzionego ze ściany świątyni oraz naprawę oświetlenia przy kościele.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej nr 24 – 26 i Małej a kościoła św. Bartłomieja z ul. Mostowej nr 1 – 5.

10. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem.

ks. Piotr Kufliński