PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z racji I soboty miesiąca. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
        w poniedziałek – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
        w środę – Św. Karola Boromeusza, Biskupa

3. W poniedziałek Dzień Zmarłych. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Bartłomieja. W tym roku bez procesji na cmentarz. Modlitwy za zmarłych odprawimy w świątyni.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek piątek i sobota miesiąca. Odwiedzin chorych nie będzie (chyba, że na wyraźne zaproszenie). Okazja do spowiedzi św. w I czwartek i piątek pół godz. przed Mszą św. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

5. Od dnia 1 listopada do końca miesiąca można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest także wypełnienie zwyczajnych warunków, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W tym roku odpust można zyskiwać od dnia zdjęcia zakazu wstępu na cmentarze do końca listopada.

6. Pogrzeb śp. Andrzeja Wesołowskiego w środę 4 listopada o godz. 13:00.

7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku po Mszach św. (również w środę). Można rezerwować Msze św. na przyszły rok. Aby nie gromadziły się duże grupy interesantów biuro w listopadzie będzie czynne codziennie z wyjątkiem niedziel oczywiście i najbliższego piątku. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii. Nowe wymienianki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu a jednorazowe od 1 listopada aż do wyczerpania podczas każdej Mszy św. wraz z dziesiątką różańca. Została wywieszona lista grobów, które wymagają prolongaty. Nie obyło się bez błędów, za które przepraszam, ale proszę też o zainteresowanie wywieszonym spisem. Dziękuję za uregulowane już prolongaty (dwom osobom za ofiarę na wodę) oraz ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii, którymi systematycznie zmniejszam dług parafii.

8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły, oraz za wykonane dekoracje naprawy przy kościele i na probostwie. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian ul. Mostowej nr 7 – 13 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 2 – 8.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński