PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Ubogich. Na prośbę Caritas po Mszach św. zbieramy ofiary dla ubogich.

2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
          we wtorek – Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
          w środę – Bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy
          w piątek – Św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana
          w sobotę – Ofiarowanie NMP

3. Przyszła niedziela jest Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i kończy rok liturgiczny. Kolejna to już Adwent. W przyszłą niedzielę zostaną poświęcone opłatki, które będzie można nabywać w zakrystii lub kancelarii od I Niedzieli Adwentu. Są pakowane po dwa duże i dwa małe wraz z książeczką zawierającą teksty do prowadzenia wigilii Bożego Narodzenia. W tym roku decyzją ks. Arcybiskupa nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych w domach. Mają ją zastąpić Msze św. sprawowane w okresie Bożego Narodzenia w intencji poszczególnych tras kolędowych, na które będę zapraszał do kościoła. Ofiary kolędowe w opisanych kopertach – decyzją rady ekonomicznej – proszę składać przy okazji nabywania opłatków w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Do końca listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

5. Kancelaria parafialna czynna w listopadzie codziennie, by nie gromadziły się większe grupy interesantów. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok jak również zamawiać wymienianki roczne – również w zakrystii. Nowe wymienianki będą czytane od I Niedzieli Adwentu. Jest wywieszona lista grobów, które wymagają prolongaty. Zostało znów wyprostowanych wiele błędów, w tym też moich. Dlatego trzeba to uporządkować i proszę o zainteresowanie wywieszonym spisem. Dziękuję za uregulowane kolejne prolongaty oraz ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii, którymi systematycznie zmniejszam dług parafii (dwoje dzierżawców ziemi, którzy ją oddali innym nie uregulowali swojej ostatniej raty dzierżawy).

6. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Polnej a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 1 – 11.

7. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. W zakrystii można nabywać archidiecezjalny kalendarz ścienny na przyszły rok z zaznaczonymi świętami katolickimi.

ks. Piotr Kufliński