PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
we wtorek – Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i towarzyszy

3. Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu. Poświęcone zostały opłatki, które będzie można nabywać w zakrystii lub kancelarii od I Niedzieli Adwentu. Są pakowane po dwa duże i dwa małe wraz z tekstami do prowadzenia wigilii Bożego Narodzenia. Cena kompletu 3 zł. W tym roku decyzją ks. Arcybiskupa nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych w domach. Zastąpią je Msze św. sprawowane w okresie Bożego Narodzenia w intencji mieszkańców poszczególnych tras kolędowych, na które będę zapraszał do kościoła. Ofiary kolędowe w opisanych kopertach – decyzją rady ekonomicznej – proszę składać przy okazji nabywania opłatków w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dziękuję za już złożone. Od przyszłej niedzieli można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 15,5 zł i małe po 7 zł.

4. Do końca listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

5. Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu oferuje swoją pomoc seniorom powyżej 70 r. życia w wykonaniu zakupów czy innych potrzeb pod nr telefonu 530990105.

6. Kancelaria parafialna czynna do końca listopada codziennie, aby nie gromadziły się większe grupy interesantów. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok jak również zamawiać wymienianki roczne – też w zakrystii. Nowe wymienianki będą czytane od przyszłej niedzieli. Jest wywieszona lista grobów, które wymagają prolongaty. Zostały wyprostowane kolejne błędy. Dlatego trzeba to uporządkować i proszę o zainteresowanie wywieszonym spisem. Dziękuję za uregulowane kolejne prolongaty oraz ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii, którymi nadal zmniejszam dług parafii.

7. Bardzo proszę o zabieranie z grobów śmieci do przydomowych śmietników gdyż parafii nie stać (przynajmniej w najbliższym czasie) na ich wywóz. Woda została zamknięta na cmentarzu na okres zimowy. Dziękuję za wykonane naprawy w kościele św. Bartłomieja oraz za uprzątniecie liści wokół kościołów i probostwa. Dzieciom i pracownikom Przedszkola Publicznego za przemiłe życzenia.

8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościół św. Bartłomieja bo do św. Teresy nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Głównej nr 13 i 13a a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 15 – 29. Nie ustawiamy już kwiatów na ołtarzach.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. W zakrystii można nabywać archidiecezjalny kalendarz ścienny na przyszły rok z zaznaczonymi świętami katolickimi.

ks. Piotr Kufliński