PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. Msza zbiorowa za zmarłych w lutym będzie w piątek 19 w kościele św. Teresy o godz. 16:30 przed drogą krzyżową, ponieważ będzie to już Wielki Post.

2. W tym tygodniu wspominamy:
          w środę – Św. Scholastyki, Dziewicy

3. Zbliża się I rocznica Nawiedzenia naszej Parafii prze obraz Matki Bożej w ubiegłym roku. Chcemy przypomnieć sobie tę piękną dobę obecności obrazu i podziękować naszej Matce za łaski podczas Mszy św. 28 lutego o godz. 11:00.
Chcemy też zorganizować w kościele wystawę zdjęć z nawiedzenia Matki Bożej w roku 1978 i 2020. Uprzejmie prosimy chętnych, którzy chcieliby udostępnić swoje zdjęcia na wystawę o jak najszybsze ich dostarczenie do zakrystii lub na probostwo podając swoje dane. Zdjęcia będą skopiowane i zwrócone autorom. Zostaną użyte tylko do wystawy w kościele i nie będą wykorzystywane bez zgody autorów do innych celów (np. komercyjnych).

4. Dziękuję za prace wykonane w tym tygodniu dla parafii: za rozebranie dekoracji Bożonarodzeniowych w kościele św. Teresy i prace pielęgnacyjne przy naszym dębie głownie usuwanie suchych gałęzi, które zagrażają przechodniom. Z cmentarza została wywieziona większa część śmieci – tyle na ile nas obecnie stać (za 3800 zł). Proszę o ich wyrzucanie ich w narożniku do tego przeznaczonym a nie na całej długości płotu. Bardzo dziękuję tym, którzy zabierają śmieci do domu obniżając koszty utrzymania cmentarza

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki zaraz po Mszy św. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł.) wyłącznie od tych, którzy chcą zachować swoje miejsca. Dziękuję za wpłaty dokonywane na konto jeszcze z okazji kolędy i na remonty parafialne „Bóg zapłać”.
Nadal dla 67 grobów wygasło pokładne i mogą zostać zajęte do ponownego pochówku.
Proszę wszystkich, którzy mają rezerwowane terminy Mszy św. o podawanie treści intencji przynajmniej 2 tygodnie przed odprawieniem. Nie zgłoszenie się będzie rozumiane jako rezygnacja i w to miejsce będą odprawiane czekające intencje pogrzebowe.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Bartłomiej bo do św. Teresy ponownie nikt nie przyszedł. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 10 – 2 a kościoła św. Bartłomieja ul. Szkolnej nr 2 – 8 i Przemysłowej.

7. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński