PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 

I Rocznica Nawiedzenia Matki Bożej

 

1. Dziś I rocznica Nawiedzenia naszej Parafii przez obraz Matki Bożej w ubiegłym roku. Chcemy przypomnieć sobie tę piękną dobę obecności obrazu i podziękować naszej Matce za łaski podczas Mszy św. o godz. 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek Droga Krzyżowa o 17:15 a po niej wieczorna Msza św. zakończona nabożeństwem I piątkowym i koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z racji I soboty. Gorzkie Żale o godz. 15:00 z kazaniem pasyjnym. Po Mszach św. zbieramy dziś ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Msza św. zbiorowa za zmarłych jest planowana na 18 marca w czwartek o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:
w czwartek – Św. Kazimierza królewicza – święto

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny u chorych tylko na wyraźne zaproszenie. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

4. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Dziękuję 40 rodzinom za już złożoną daninę: „Bóg zapłać”. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, zebraliśmy dotąd 136 zł. 50 gr. „Bóg zapłać”.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki zaraz po Mszy św. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach. Dziękuję za wpłaty dokonywane jeszcze z okazji kolędy, na remonty parafialne i prolongaty grobów w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek rolny do 15 marca i dzierżawę za grunty do 30 marca.

6. Caritas Poznańska prosi o 1% podatku. Ulotki i plakaty przy wyjściu z kościoła.

7. Dziękuję za wykonanie pięknej dekoracji kościoła św. Teresy z okazji I rocznicy nawiedzenia kopii cudownego obrazu Matki Bożej; za przygotowanie wystawy fotograficznej z nawiedzenia w 1978 i 2020 r. a szczególnie właścicielom zdjęć za ich udostępnienie. Za poświęcony czas i wysiłek: „Bóg zapłać”.

8. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Osady nr 1 – 9 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Nowej.

9. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński