Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek Droga Krzyżowa o 17:15 a po niej wieczorna Msza św. zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale o godz. 15:00 z kazaniem pasyjnym. Msza św. zbiorowa za zmarłych 18 marca w czwartek o godz. 17:00, ponieważ w piątek przypada Uroczystość Św. Józefa.

2. Dziękuję za udział we wspólnej modlitwie dziękczynnej za nawiedzenie obrazu Matki Bożej podczas Mszy św. w ubiegłą niedzielę. Również za ufundowany pamiątkowy grawerton oraz zorganizowaną wystawę fotograficzną.

3. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Dziękuję 98 rodzinom za złożoną daninę: „Bóg zapłać”. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, zebraliśmy dotąd 507 zł. „Bóg zapłać”. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na remonty parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

4. Dziękuję za wszystkie wykonane prace dla parafii. Przede wszystkim za dokończenie pielęgnacji dębu przy kościele św. Teresy. Po opanowaniu wody przy kościele św. Bartłomieja i wody wpływającej na cmentarz z terenu podwórza probostwa planuję (może jeszcze przed Świętami) rozpocząć prace układania kostki na cmentarzu. Zaczniemy od najbardziej zalewanej części. Chcemy też na końcu starej części cmentarza umieścić drenę zbierającą wodę. Ile metrów chodników położymy zależy oczywiście od kondycji finansowej parafii. Dziękuję tym, którzy zabierają wypalone znicze i suche dekoracje do domu obniżając koszty utrzymania cmentarza.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki zaraz po Mszy św. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne i prolongaty grobów: w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Wpłacających na konto za ławki lub prolongaty grobów proszę o dokładne określenie miejsca! Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek rolny do 15 marca i dzierżawę za grunty do 30 marca.

6. Caritas Poznańska prosi o 1% podatku. Ulotki i plakaty przy wyjściu z kościoła.

7. Dziękuję za sprzątanie kościołów – licznie dziś przybyłym parafianom i za złożone ofiary. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Osady nr 2 – 8 a kościoła św. Teresy z ul. Osady 11 – 13 i 12 – 16.

8. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński