Nabożeństwa majowe

1.  Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00, w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek Droga Krzyżowa o 17:15 a po niej wieczorna Msza św. zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale o godz. 15:00 z kazaniem pasyjnym.

2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również dzień Świętości Życia. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek są przeznaczone na Fundusz Obrony życia.

3. W przyszła niedziela rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Święcenie palm podczas każdej Mszy św.

4. Zmarł śp. Andrzej Olejnik. Pogrzeb w czwartek 25 marca o godz. 11:00. Różaniec za zmarłego od poniedziałku przed Mszami św.

5. Chciałbym jeszcze przed Świętami odwiedzić chorych z sakramentami św. Sytuacja pandemiczna pozwala jednak na odwiedziny tylko gdy rodzina mnie zaprosi. Jeśli znajdzie się kilku chętnych, których proszę zgłosić do przyszłej soboty a objazd byłby we Wielki Wtorek od godz. 8:00.

6. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. To 3 zł od osoby z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Dziękuję 195 rodzinom za złożoną daninę: „Bóg zapłać”. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Zebraliśmy dotąd 920 zł. „Bóg zapłać”.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki zaraz po Mszy św. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach (niektóre miejsca się zwolniły). Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne: w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek dzierżawę za grunty do 30 marca. Dziękuję tym, którzy już to uczynili.

8. Caritas Poznańska bardzo prosi o 1% podatku na działalność charytatywną. Ulotki przy wyjściu z kościoła.

9. Dziękuję za sprzątanie kościołów oraz za złożone ofiary. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 22/7 – 12 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej blok nr 24/1 – 6.

10. Polecam Przewodnik Katolicki.