PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 

1. Msze św. dziś o godz. 9:30 i 11:00. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę: 8:00, 9:30 i 11:00. Zebrane jutro w kościele ofiary są przeznaczone na WT w Poznaniu, szkoły katolickie i KUL. Nadal w nabożeństwach może brać udział 1 osoba na 20 m2 (bez obsługi liturgicznej) w maseczkach i z zachowaniem dystansu. Pierwszeństwo mają najbliżsi którzy zamówili Mszę św. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Składka zbierana w kościele przeznaczona jest na remonty parafialne. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary dla Caritas Poznańskiej.

3. W piątek przypadający w tym tygodniu w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw. 

4. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 251 rodzin, co stanowi 47 % parafian. Nadal można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii.

5. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie liturgiczne Triduum Paschalnego i wykonane piękne dekoracje. Osobiście bardzo dziękuję za modlitwy i złożone życzenia w dniu kapłańskim: telefonicznie i osobiście. „Bóg zapłać” za wszelkie wyrazy życzliwości, modlitwy i pomocy również za ofiarowane dary na stół. Niech dla wszystkich najlepszą nagrodą będzie błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana w codziennym życiu.

6. Kancelaria parafialna czynna w czwartek zaraz po Mszy św. Upłynął termin prolongaty za miejsca w ławkach. Zwolnione miejsca mogą być zajmowane przez innych chętnych. Aktualne nalepki pojawią się po połowie kwietnia. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne: w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Na cmentarzu w tym tygodniu rozpoczynamy II etap prac modernizacyjnych. Dziękuję za już wykonane. Przy tej okazji serdecznie dziękuję wszystkim zabierającym do domu dekoracje i znicze z grobów obniżając tym samym koszty utrzymania cmentarza.

7. Nie dziękuję za sprzątanie kościołów przed świętami, ponieważ nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 26/7 – 12 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej blok nr 28/1 – 6.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik

ks. Piotr Kufliński