Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Nadal w nabożeństwach może brać udział 1 osoba na 20 m2 (bez obsługi liturgicznej) w maseczkach i z zachowaniem dystansu. Pierwszeństwo mają najbliżsi którzy zamówili Mszę św. Z tego powodu nie będzie w tym miesiącu Mszy św. zbiorowej za zmarłych. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Dziś jest Niedziela Miłosierdzia i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Składka zbierana w kościele przeznaczona jest na remonty parafialne. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary dla Caritas Poznańskiej.

3. W środę przypada rocznica Chrztu Polski.

4. Pierwsza spowiedź św. dzieci przygotowujących się do I komunii św. w sobotę 17 kwietnia w dwóch grupach: o godz. o 9:00 i druga o 10:30.

5. Zmarła śp. Kinga Kamińska. Termin pogrzebu jeszcze nie jest ustalony.

6. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 258 rodzin, co stanowi 48 % parafian. Nadal można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek zaraz po Mszy św. Upłynął termin prolongaty za miejsca w ławkach. Zwolnione miejsca mogą być zajmowane przez innych chętnych. Aktualne nalepki pojawią się po 18 kwietnia. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne: w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Na cmentarzu – prace ze względu na pogodę trochę się opóźniły – w poniedziałek rozpoczniemy II etap. Materiał już gromadzimy. Pierwszy etap został zapłacony wykonawcy. Bardzo dziękuję wszystkim zabierającym dekoracje i znicze z grobów obniżając w ten sposób koszty utrzymania cmentarza.

8. Dziękuję za bardzo sumienne sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/7 – 12 a kościoła św. Teresy (wyjątkowo w piątek wieczorem ze względu na spowiedź dzieci) z ul. Szkolnej blok nr 28/13 – 18.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik

ks. Piotr Kufliński