PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Nadal w nabożeństwach może brać udział 1 osoba na 20 m² (nie licząc obsługi liturgicznej) w maseczkach i z zachowaniem dystansu. Pierwszeństwo mają najbliżsi którzy zamówili Mszę św. Z tego powodu nie ma w tym miesiącu Mszy św. zbiorowej za zmarłych. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W dniach 18-25 kwietnia przeżywamy XIII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

2. W piątek przypada Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. We wtorek przypada 19 rocznica ingresu Arcybiskupa Metropolity, którego otaczamy naszą modlitwą.

4. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Modlitwy o Powołania.

5. Uroczystość I komunii naszych dzieci odbędzie się wg tradycji w II niedzielę czyli 9 maja. Ze względu na trwającą pandemię w dwóch grupach podczas Mszy św. o godz. 10:00 i o godz. 12:00, w reżimie sanitarnym jaki będzie w tym czasie obowiązywał.

6. Pogrzeb śp. Kingi Kamińskiej w poniedziałek o godz. 12:00. 

7. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 267 rodzin, co stanowi 49 % parafian. Nadal można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii. Jeden z dzierżawców ziemi parafialnej zalega jeszcze z należną opłatą dzierżawną.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek zaraz po Mszy św. Upłynął termin prolongaty za miejsca w ławkach. Aktualne nalepki pojawią się po 18 kwietnia. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne: w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Na cmentarzu – prace ze względu na pogodę – zostały wstrzymane. Wykonaliśmy najważniejszą i najtrudniejszą część prac podziemnych dzięki którym woda drenem podziemnym i przez założone kratki ściekowe w ziemi schodzi poza cmentarz. Tam gdzie przy chodniku ułożone są kamienie przebiega podziemny dren zbierający wodę. Bardzo dziękuję pracownikom za poświęcenie w wykonaniu tych prac w tak trudnej pogodzie. 

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Teresy bo do św. Bartłomieja nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z Parska a kościoła św. Teresy z Olszewa.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński