Nabożeństwa majowe

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Nadal w nabożeństwach może brać udział 1 osoba na 20 m2 (bez obsługi liturgicznej) w maseczkach i z zachowaniem dystansu. Pierwszeństwo mają najbliżsi, którzy zamówili Mszę św. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z racji I soboty miesiąca. Nabożeństwa majowe rozpoczynamy od soboty codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.

2. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Modlitwy o Powołania i rozpoczyna kwartalne dni modlitwy o powołania. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać przed kościołem ofiary dla naszego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

w czwartek – Św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła – święto
Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

4. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 271 rodzin, co stanowi 51 % parafian. Można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii. Jeden z dzierżawców ziemi parafialnej nadal zalega z opłatą dzierżawną.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek zaraz po Mszy św. W poniedziałek 3 maja będzie nieczynna. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne: w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. W związku z drastycznie rosnącymi rachunkami za energię elektryczną jestem zmuszony oszczędniej gospodarować oświetleniem i ogrzewaniem obu kościołów.

6. Na cmentarzu wykonaliśmy II etap prac czyli chodnik do kapliczki Serca Pana Jezusa. Wraz z drenażem ten etap został też zapłacony wykonawcom. Z rozpędu rozpoczęliśmy kolejny etap – plac wokół kapliczki na którego zapłacenie musimy dopiero uzbierać pieniądze. Bardzo dziękuję pracownikom za sumiennie wykonanie dotychczasowych prac.

7. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Okrężnej a kościoła św. Teresy z ul. Ogrodowej.

8. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem.