PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Od wtorku w nabożeństwach może brać udział 1 osoba na 15 m² (bez obsługi liturgicznej) w maseczkach i z zachowaniem dystansu. Pierwszeństwo mają najbliżsi, którzy zamówili Mszę św. Dziś zbieramy przed kościołem po Mszach św. ofiary dla Seminarium Duchownego w Poznaniu. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. Jutro w Uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. jak w niedzielę. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.

2.W tym tygodniu wspominamy:
          w poniedziałek – NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski – uroczystość
          we wtorek – Św. Floriana, Męczennika
          w czwartek – Św. Apostołów Filipa i Jakuba – święto
          w sobotę – Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i Archidiecezji

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17:00, a odwiedziny u chorych tylko na indywidualne zaproszenie.

4. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość I komunii podczas Mszy św. o godz. 10:00 i 12:00. Miejsca w kościele są zarezerwowane dla dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych.

5. Druga spowiedź dzieci w sobotę o godz. 9:00 i 10:00. Mogą skorzystać również rodzice. Próby dzieci: I grupa we wtorek a II grupa w środę o godz. 18:45.

6. Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku wypada 3 czerwca, chciałbym urządzić przy kościele św. Bartłomieja tak jak w ubiegłym roku. Rodziny, które chciałyby przygotować ołtarze do procesji proszę, aby już zgłaszały się w kancelarii lub na probostwie.

7. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 276 rodzin, czyli 52 % parafian. Można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii.

8. Kancelaria parafialna czynna w czwartek zaraz po Mszy św. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne: w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”.

9. Na cmentarzu zakończyliśmy III etap prac tzn. plac wokół kapliczki Serca Pana Jezusa. Za te prace musimy jeszcze zapłacić. Składka na inwestycje budowlanie ze względu na I komunię w przyszłym tygodniu, zostaje przesunięta na III niedzielę miesiąca, czyli za dwa tygodnie – 16 maja. Bardzo dziękuję za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace: za nowe nalepki na ławkach, wykoszenie trawy wokół probostwa, rozebranie dekoracji wielkanocnych „Bóg zapłać”.

10. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 51 – 37 a kościoła św. Teresy rodziców dzieci klas II.

11. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński