PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W nabożeństwach bierzemy udział w maseczkach i z zachowaniem dystansu. Do liczby osób obecnych w kościele nie wliczają się osoby po drugim szczepieniu. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Od wtorku nabożeństwa majowe zastąpią nabożeństwa czerwcowe odprawiane na tych samych zasadach co majowe. W czerwcu jest planowana Msza św. zbiorowa za zmarłych. Ks. Arcybiskup przedłużył dla wiernych Archidiecezji Poznańskiej okres Wielkanocnej Komunii świętej do Święta Podwyższenia Krzyża tj. 14 września br.  

2. W tym tygodniu wspominamy;
      w poniedziałek – Nawiedzenie NMP – święto
      we wtorek – Św. Justyna, Męczennika
      w czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – uroczystość
      w sobotę – Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika

3. W tym tygodniu przypada też I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi jak zwykle a odwiedziny u chorych na indywidualne zaproszenie. W piątek w oktawie Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W czwartek w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. o godz. 8:00 przy ołtarzu polowym obok figury NSPJ. O godz. 10:00 wyruszymy w procesji z kościoła św. Bartłomieja (nie wychodząc na ul. Główną):
         I ołtarz – na początku alejki do cmentarza
         II ołtarz – na tle probostwa
         III ołtarz – na tle wejścia do dawnej kostnicy
      IV ołtarz – przy kapliczce NSPJ – i tam będzie odprawiona Msza św. w intencji Parafian na zakończenie uroczystości

5. Zapraszam wszystkich do czynnej współpracy w celebracji liturgii Bożego Ciała oraz w czasie oktawy, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Proszę o przystrojenie domów bo jest to wyraz naszej wiary i dla każdego chrześcijanina najpiękniejszy tydzień w roku. Niech udział we wspólnej modlitwie będzie świadectwem naszej wiary. Już dziś dziękuję za przygotowanie trasy procesji i zaangażowanie w jej organizację. W przyszłą niedzielę procesja u św. Teresy po Mszy św. o godz. 11:00.

6. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek zaraz po Mszy św. Dziękuję za wpłaty dokonane na remonty parafialne: w kancelarii i na konto parafialne oraz za daninę diecezjalną „Bóg zapłać”. Dziękuję za wszystkie prace porządkowe i naprawy wykonane w tym tygodniu na probostwie i w jego otoczeniu w tym wykoszenie trawy i naprawę dzwonka. Zakupiłem część opału dla probostwa.

7. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 9 – 1 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Kolejowej nr 1 – 11.

8. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński