PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W nabożeństwach bierzemy udział w maseczkach z zachowaniem dystansu. Do liczby osób obecnych w kościele nie wliczają się osoby po drugim szczepieniu. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 również w środę. We wtorek nowenna do MBNP, a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane na tych samych zasadach co majowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie 18 czerwca – jeśli zasady sanitarne się nie zmienią – w kościele św. Teresy (wieczorna również). Ks. Arcybiskup przedłużył dla wiernych Archidiecezji Poznańskiej okres Wielkanocnej Komunii świętej do Święta Podwyższenia Krzyża tj. 14 września br.

2. W tym tygodniu wspominamy;  
         we wtorek – Św. Jadwigi, Królowej
         w czwartek – Bł. Bogumiła, Biskupa – Patrona Archidiecezji
         w piątej – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość
         w sobotę – Niepokalanego Serca NMP

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy w taki sam sposób jak w ubiegły czwartek, z tym że zaczynamy Mszą św. Zapraszam równie licznie jak ostatnio. Będą przygotowane miejsca siedzące również poza świątynią.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 Msza św. z procesją do figury Serca Pana Jezusa na cmentarzu i tam nabożeństwo czerwcowe zakończone aktem poświęcenia narodu polskiego NSPJ dokonanemu po raz pierwszy przed 100 laty. Proszę o budowę ołtarza przy figurze służbę liturgiczną. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę składka w kościele przeznaczona będzie na zmniejszenie długu za wykonane prace inwestycyjne na cmentarzu. Przed kościołem zbieramy po Mszach św. ofiary do puszek na KUL, WT i szkoły katolickie.

6. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek zaraz po Mszy św. Dziękuję za wpłaty dokonane na remonty parafialne: w kancelarii i na konto parafialne oraz za daninę diecezjalną „Bóg zapłać”. 

7. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Kolejowej nr 2 – 8 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Kolejowej nr 13 – 16 i 19.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński