Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Od dziś może być zajętych 50% miejsc a niebawem 75%. W nabożeństwach bierzemy udział w maseczkach z zachowaniem dystansu. Do liczby osób obecnych w kościele nie wliczają się osoby po drugim szczepieniu. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 18 czerwca o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja.

2. W tym tygodniu wspominamy;  
         w poniedziałek – Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika
         w czwartek – Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika

3. Dzisiejsza składka w kościele przeznaczona jest na zmniejszenie długu za wykonane prace inwestycyjne na cmentarzu. Przed kościołem zbieramy po Mszach św. ofiary do puszek na KUL, WT i szkoły katolickie.

4. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała oraz całej oktawy. Za wykonane piękne ołtarze i rodzinom, które zdecydowały się je przygotować dwa razy, za dekorację otoczenia kościoła św. Bartłomieja i domów oraz za uprzątniecie terenu wokół probostwa. Całej służbie liturgicznej: p Mieczysławowi, p. Marcinowi za oprawę muzyczną, szafarzom, wspólnocie różańca, pocztom sztandarowym, panom noszącym baldachim i ministrantom. Pani Magdzie za dokumentację fotograficzną. Szczególnie tym, którzy wytrwali całą oktawę a zwłaszcza dziewczynkom sypiącym kwiatki na chwałę Bożą i wszystkim, który im zbierali kwiatki. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy wyznali swą wiarę w Niego i nie szczędzili swoich sił i dobroci na większą chwałę Bożą.

5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek i czwartek zaraz po Mszy św. Dziękuję za wpłaty dokonane na remonty parafialne: w kancelarii i na konto parafialne oraz za daninę diecezjalną „Bóg zapłać”. Daninę uregulowały dotąd 292 rodziny czyli 55% mieszkańców.

6. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej nr 1 – 9 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Kwiatowej nr 2 – 10.

7. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński