PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę w lipcu i sierpniu o godz. 8:00 i 10:00. W kościele obowiązują maseczki i zachowanie dystansu. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś odpust Matki Bożej Szkaplerznej w Czaczu – suma o godz. 11:30.

2. W tym tygodniu wspominamy:  
         we czwartek – Św. Marii Magdaleny – święto
         w piątek – Św. Brygidy, Zakonnicy – Patronki Europy – święto
         w sobotę – Św. Kingi, Dziewicy

3. W najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. święcimy pojazdy – z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców. W sobotę będą święcone na podwórzu probostwa. Proszę, aby kierowcy stanęli przy swoich pojazdach. W niedzielę w kościele św. Teresy będziemy święcić po Mszach św. przed wejściem do świątyni. Po modlitwie pojazdy niech przejeżdżają przed wejściem do świątyni. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek. Zbierane ofiary są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.

4. Przyszła niedziela z woli księdza Arcybiskupa ma być również dniem solidarności w modlitwie i składanych ofiarach dla naszych sąsiadów, którym żywioły zniszczyły domy. Na ten cel będziemy zbierać ofiary po Mszach św. przy wyjściu z kościoła, które przez Caritas trafią do poszkodowanych.

5. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na odpust NMP Królowej Aniołów z Porcjunkuli od 29 lipca do 2 sierpnia. Program odpustu na plakacie.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty dokonane na remonty parafialne: w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Zakończyliśmy inwentaryzację grobów na naszym cmentarzu. Plan całości cmentarza i wszystkich kwater można już oglądać na stronie internetowej. Serdecznie dziękuję p. Magdzie za włożony trud i poszerzenie strony internetowej w profesjonalne opracowanie cmentarza. Groby, które nie mają uregulowanego pokładanego – a jest ich nadal 50 – mogą być w każdej chwili zajęte do ponownego pochówku bowiem wg prawa cmentarnego wróciły do administracji cmentarza. Ewentualne błędy i nieścisłości można wyjaśnić w kancelarii parafialnej. Proszę również uważnie przeczytać na stronie internetowej parafii: kto może być chrzestnym oraz gdzie jest moja parafia.

7. Bardzo dziękuję za dokładne wykoszenie trawy na cmentarzu i wokół probostwa „Bóg zapłać”. Dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Polnej a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 1 – 11.

8. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński