PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę w lipcu i sierpniu o godz. 8:00 i 10:00. W kościele obowiązują maseczki i dystans. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
          w poniedziałek – Św. Joachima i Anny, rodziców NMP
          w czwartek – Św. Marty
          w sobotę – Św. Ignacego z Loyoli, kapłana

3. Dziś po Mszach św. święcimy pojazdy – z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców. W sobotę są święcone na podwórzu probostwa. Proszę, aby kierowcy stanęli przy swoich pojazdach. W niedzielę w kościele św. Teresy święcimy po Mszach św. przed wejściem do świątyni. Po modlitwie pojazdy niech przejeżdżają przed wejściem do świątyni. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek. Zbierane ofiary są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.

4. Dzisiejsza niedziela decyzją księdza Arcybiskupa jest również dniem solidarności w modlitwie i składanych ofiarach dla naszych braci, którym żywioły zniszczyły domy. Na ten cel zbieramy ofiary po Mszach św. przy wyjściu z kościoła, które przez Caritas trafią do poszkodowanych.

5. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na odpust NMP Królowej Aniołów z Porcjunkuli od 29 lipca do 2 sierpnia. Program odpustu na plakacie.

6. Pogrzeb śp. Marii Sterna w środę 28 lipca o godz. 10:00. Różaniec przed wieczornymi Mszami św.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne: w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Plan cmentarza, kwater i grobów można już oglądać na stronie internetowej. Groby, których pokładane przedawniło się będą przejmowane do kolejnego pochówku, bo wg prawa cmentarnego wróciły do zarządu cmentarza. Ewentualne błędy i nieścisłości w zapisach można wyjaśnić w kancelarii parafialnej. Proszę również uważnie przeczytać na stronie internetowej parafii: kto może być chrzestnym oraz gdzie jest moja parafia.

8. Informuję, że załatwiłem pozytywnie z ubezpieczycielem procedurę odszkodowania za uszkodzenia elewacji probostwa.

9. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 13 i 13a a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 15 – 27.

10. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem.

ks. Piotr Kufliński