PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę w sierpniu o godz. 8:00 i 10:00. W kościele obowiązują maseczki i dystans. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek nabożeństwo I piątkowe z koronką do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Rozpoczynający się dziś miesiąc sierpień jest miesiącem szczególnej modlitwy o trzeźwość narodu.   

2. W tym tygodniu wspominamy:
            w środę – Św. Jana Marii Vianneya, Kapłana
            w piątek – Przemienienie Pańskie, święto
            w sobotę – Bł. Edmunda Bojanowskiego

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 17:00 a objazd chorych na indywidualne zaproszenie.

4. W przyszłą niedzielę odpust św. Wawrzyńca w par. w Wonieściu. Suma o godz. 11:30.

5. Program odpustu w Górce Duchownej jest umieszczony w gablotach ogłoszeń w kościołach oraz na stronie internetowej parafii.

6. Nasz odpust ku czci św. Bartłomieja – na który już dziś serdecznie zapraszam –będziemy obchodzić w dniu wspomnienia Patrona Parafii – 24 sierpnia we wtorek – podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne i prolongaty grobów „Bóg zapłać”. Plan cmentarza można oglądać na stronie internetowej parafii. Groby, których pokładane przedawniło się będą przejmowane do kolejnego pochówku. Ewentualne błędy i nieścisłości w zapisach można wyjaśnić w kancelarii parafialnej.

8. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe w parafii a w następną niedzielę na KUL, WT i szkoły katolickie oraz przed kościołem zbiórka do puszek dla Caritas Diecezjalnej.

9. Dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 37 – 43 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 45 – 55.

10. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński