Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę w sierpniu o godz. 8:00 i 10:00. W kościele obowiązują maseczki i dystans. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Miesiąc sierpień jest miesiącem szczególnej modlitwy o trzeźwość narodu.

2. W tym tygodniu wspominamy:   
        w poniedziałek – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy – Patronki Europy
        we wtorek – Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika
        w środę – Św. Klary, Dziewicy
        w sobotę – Św. Maksymiliana Marii Kolbe, Kapłana i Męczennika

3. Przyszła niedziela jest Uroczystością Wniebowzięcia NMP. Msza św. w sobotę wieczorem już z uroczystości MB. Podczas Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów. Odpust obchodzi parafia w Śmiglu oraz w Charbielinie. 

4. Nasz odpust ku czci św. Bartłomieja – na który już dziś serdecznie zapraszam –będziemy obchodzić w dniu wspomnienia Patrona Parafii – 24 sierpnia we wtorek – podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Już dziś proszę o pomoc w jego organizacji i jak najliczniejszy udział, bo to główny patron naszej parafii.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Plan cmentarza można oglądać na stronie internetowej parafii. Można tam odnaleźć wszystkie groby. Ewentualne błędy i nieścisłości w zapisach można wyjaśnić w kancelarii parafialnej. Dziękuję za wykoszenie trawy na nowej części przyszłego cmentarza.

6. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. W następną niedzielę na KUL, WT i szkoły katolickie oraz przed kościołem zbiórka do puszek dla Caritas Diecezjalnej.

7. Dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 57 – 63 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 63a – 71.

8. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński