Zapraszamy...

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę w sierpniu o godz. 8:00 i 10:00. W kościele obowiązują maseczki i dystans. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Miesiąc sierpień jest miesiącem szczególnej modlitwy o trzeźwość narodu.

2. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Wniebowzięcia NMP. Błogosławienie ziół i kwiatów. Odpust obchodzi parafia w Śmiglu oraz w Charbielinie. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na KUL, WT i szkoły katolickie oraz przed kościołem zbiórka do puszek dla Caritas Diecezjalnej na budowę magazynu żywności.

3. W tym tygodniu wspominamy:
        we wtorek – Św. Jacka, Kapłana
        w środę – Bł. Sancji Szymkowiak, Dziewicy
        w piątek – Św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła
        w sobotę – Św. Piusa X, Papieża

4. Od niedzieli rozpoczyna się odpust w Górce Duchownej. Program na plakatach i w Internecie. Piesza pielgrzymka do Górki Duchownej wyruszy tradycyjnie w piątek 27 sierpnia po modlitwie z kościoła św. Teresy o godz. 16:00. O godz. 18:00 odprawię Mszę św. w intencji Parafian. W tym dniu nie ma u nas Mszy św. w parafii.

5. W przyszły wtorek wypada nasz odpust ku czci św. Bartłomieja. Suma odpustowa o godz. 18:00 w kościele św. Bartłomieja. Odprawi ją i słowo Boże wygłosi syn naszej parafii ks. Przemysław Sobol. Podczas tej Mszy św. dziękujemy również za tegoroczne plony i święcimy ziarno pod nowy zasiew, które będzie można zabierać do domu dodając do ziarna siewnego. Tę Mszę św. dziękczynną za zbiory oraz w intencji rolników będę koncelebrował w sumistą odpustowym. Po Mszy św. wyruszy procesja wokół kościoła św. Bartłomieja. Zapraszam wszystkich do udziału w liturgii: wspólnotę różańcową, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Chciałbym, aby odpust mimo nieobecności kapłanów z dekanatu, ponieważ biorą udział w posłudze w Górce Duchownej, wypadł jak najuroczyściej.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto. Mamy już zamówioną kostkę na kolejne chodniki na cmentarzu. Początek prac jest planowany na październik. Plan cmentarza można oglądać na stronie internetowej parafii gdzie są wszystkie groby. Błędy i nieścisłości można wyjaśniać w kancelarii parafialnej. Dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu i wokół probostwa.

7. Dziękuję za liczny udział w sprzątaniu kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Lipowej a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 73 – 81.

8. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński