PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. od przyszłej niedzieli o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Nie ma już dyspensy od osobistego udziału w Mszy św. Obowiązują nadal maseczki. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek nabożeństwo I piątkowe z koronką a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z racji I soboty miesiąca. Msza św. zbiorowa za zmarłych jest planowana na 15 września o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:    
       w piątek – Św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła

3. W środę przypada początek roku szkolnego i katechetycznego oraz 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Polecamy w modlitwie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz modlimy się za ofiary wojny. W tym tygodniu również wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16:30 a objazd chorych na indywidualne zaproszenie.

4. Konferencje przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa rozpoczynają się w Śmiglu we Farze od niedzieli 5 września od godz. 15:30.

5. Dziękuję za piękne przeżycie uroczystości odpustowej i dożynkowej. Ks. Przemysławowi za przewodniczenie Mszy św. Wszystkim, którzy pomogli przy organizacji: p. Wiesławowi, delegacji rolników i Żeńcom, całej służbie liturgicznej, p. Mieczysławowi, p. Marcinowi, szafarzom i ministrantom, Wspólnocie Różańcowej i pocztom sztandarowym a szczególnie dziewczynkom sypiącym kwiatki. Za ufundowany przez Wspólnotę Różańca piękny wystrój świątyni. Za wykonaną dekorację wokół. Za obsługę fotograficzną p. Magdzie oraz za dary na stół odpustowy i ofiary dożynkowe a wszystkim za udział w naszej wspólnej uroczystości. Niech Św. Bartłomiej wyprasza wszystkim łaski u Boga. 

6. Również gorąco dziękuję wszystkim pielgrzymom do Sanktuarium do Górki Duchownej w piątek a szczególnie idącym pieszo w strugach deszczu, zwłaszcza tym, którzy szli w obie strony. Wysłużyliście dary nie tylko sobie ale dla tych, którzy chcieliby iść, ale nie mogli. Dziękuję ministrantom za opiekę nad bezpieczeństwem, nagłośnieniem i prowadzącym w drodze modlitwę; pocztom sztandarowym oraz p. Magdzie za obsługę fotograficzną. Szczególne podziękowanie policji za eskortę radiowozem w drodze powrotnej. „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę i świadectwo wiary.

7. Dziś w Tymczasowym Punkcie Szczepień przeciw Covid-19 w Starym Bojanowie na sali wiejskiej jest możliwość zaszczepienia w godz. od 8:00 do 16:00 w. Szczegóły na plakacie.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek rolny, który muszę opłacić do 15 września i dzierżawę należną parafii. Plan cmentarza jest dostępny na stronie internetowej parafii. 

9. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 114a – 106b a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 104 – 94.

10. Polecam Przewodnik Katolicki, nowy Mały Przewodnik a w zakrystii książeczkę z okazji beatyfikacji ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

ks. Piotr Kufliński