Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Nie ma już dyspensy od osobistego udziału w Mszy św. Obowiązują nadal maseczki. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych 17 września o godz. 17:00. Dzisiejsza niedziela jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Po Mszach św. zbiórka do puszek dla uchodźców z tego kraju.

2. W tym tygodniu wspominamy:
            w środę – Narodzenie NMP – święto

3. Przyszła niedziela inauguruje XI TYDZIEŃ WYCHOWANIA pod hasłem: „W blasku ojcostwa”…

4. Od tego I piątku wznowiłem stałe objazdy do chorych w każdy I piątek miesiąca od godz. 8:00. Na razie mam na stałe zgłoszonych trzech, chętnie przyjmę kolejnych.

5. Konferencje przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa rozpoczynają się w Śmiglu we Farze od dziś 5 września od godz. 15:30

6. Spotkanie rodziców, dzieci które przygotowują się do I komunii św. będzie w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

7. Dzieci i młodzież ale również chętnych dorosłych zapraszam na XIX Rajd Różańcowy, który wyruszy z podwórza probostwa w sobotę 9 października o godz. 9:30 (zbiórka 9:15). Szczególnie są zaproszone dzieci I komunijne i kandydaci do bierzmowania.

8. Dnia 26 października (wtorek) nasza parafia przeżywać będzie wizytację biskupią ks. Bpa Szymona Stułkowskiego podczas której kandydaci do bierzmowania, którzy uczestniczyli w przygotowaniach będą mogli przyjąć ten sakrament. Szczegóły organizacyjne wkrótce.

9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne i 2 dzierżawcom za uregulowane opłaty. Przygotowujemy się do wznowienia prac na cmentarzu. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek rolny, który muszę opłacić do 15 września i dzierżawę należną parafii. Można też składać wymienianki roczne i jednorazowe w kancelarii lub zakrystii.

10. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe w parafii a przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na KUL, WT i szkoły katolickie.

11. Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja, do św. Teresy nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 92 – 88 a kościoła św. Teresy z ul. Krótkiej.

12. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik a w zakrystii książeczkę z okazji beatyfikacji ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

ks. Piotr Kufliński