PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W świątyni obowiązują maseczki. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00. Dzisiejsza niedziela inauguruje XI TYDZIEŃ WYCHOWANIA pod hasłem: „W blasku ojcostwa”… Po Mszach św. zbiórka do puszek dla KUL, WT i szkół katolickich. Spotkanie rodziców, dzieci które przygotowują się do I komunii św. po Mszy św. o godz. 11:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:   
        w poniedziałek – Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła
        we wtorek – Podwyższenie Krzyża Św. – święto
        w czwartek – Św. Męczenników: Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa
        w sobotę – Św. Stanisława Kostki, Zakonnika – Patrona Polski (imieniny Arcybiskupa Metropolity)

3. Kandydatów oczekujących na przyjęcie sakramentu bierzmowania zapraszam na pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 do kościoła św. Bartłomieja.

4. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 19:00 na probostwo. Spotkanie proszę potraktować jako obowiązkowe.

5. Odpust św. Teresy będziemy przeżywać w niedzielę 3 października podczas Mszy św. o godz. 11:30, którą odprawi ks. Marcin Wojciechowski – wikariusz z Zaniemyśla pochodzący z Górki Duchownej. Zapraszam wszystkich do pomocy w organizacji uroczystości.

6. Dzieci i młodzież, ale również dorosłych zapraszam na XIX Rajd Różańcowy, który wyruszy z podwórza probostwa w sobotę 9 października. Szczególnie są zaproszone dzieci I komunijne i kandydaci do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę swój Odpust obchodzi parafia św. Stanisława Kostki w Śmiglu.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne i dzierżawcom za uregulowane opłaty. Za wielu musiałem wyłożyć z kasy parafialnej bo termin podatku już mija. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe w kancelarii lub zakrystii.

9. Składka w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja, do św. Teresy znów nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 86 – 78a a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej 74a – 66.

11. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik a w zakrystii książeczkę z okazji beatyfikacji ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

ks. Piotr Kufliński