PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:30. Podczas Mszy św. o godz. 11:30 obchodzimy odpust ku czci św. Teresy. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. W świątyni obowiązują nadal maseczki. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

2. W tym tygodniu wspominamy:
          w poniedziałek – Św. Franciszka z Asyżu
          we wtorek – Św. Faustyny Kowalskiej, Zakonnicy
          w czwartek – NMP Różańcowej

3. W przyszłą niedzielę XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się” i zbiórka po Mszach św. na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. W kościele natomiast składka jest przeznaczona na remonty parafialne. Przygotowujemy się do dalszych prac modernizacyjnych na cmentarzu.

4. Zapraszam na XIX Rajd Różańcowy w sobotę 9 października. Wyruszamy o godz. 9:30 (zbiórka 9:15). Szczególnie są zaproszone dzieci I komunijne dla których odbędzie się poświęcenie różańców i kandydaci do bierzmowania.

5. Pogrzeb śp. Pelagii Czaczyk – naszej najstarszej parafianki – w środę 6 października o godz. 11:00. Różaniec za zmarłą w poniedziałek i wtorek podczas nabożeństwa różańcowego a w środę przed Mszą św. pogrzebową.

6. Kandydatów do bierzmowania z października tego roku zapraszam na kolejne spotkanie w najbliższą środę do kościoła św. Bartłomieja na godz. 18:00.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne i dzierżawcom za regulowane opłaty (pozostał jeszcze jeden dzierżawca). Można składać wymienianki roczne i jednorazowe w kancelarii lub zakrystii. Osoby opłacające pokładane za miejsce na cmentarzu chcąc zachować nadal grób są zobowiązane najpierw do opłacenia całej zaległości po 20 latach od pochowania zmarłego do dnia obecnego oraz na przyszłość jeśli chcą zachować to miejsce.

8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła św. Teresy bo do św. Bartłomieja nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 30 – 24 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej 22 – 18.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński