PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W świątyni obowiązują nadal maseczki. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00. Przyszła niedziela będzie na prośbę ks. Rektora Niedzielą Powołaniową, a po Mszy św. będziemy zbierać ofiary na utrzymanie naszego seminarium duchownego.

2. W tym tygodniu wspominamy:   
        we wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej – święto
        w środę – Bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana
        w piątek – Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła
        w sobotę – Św. Jadwigi Śląskiej

3. Dziś XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się” i zbiórka po Mszach św. na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. W kościele natomiast składka jest przeznaczona na remonty parafialne. Rozpoczęcie prac modernizacyjnych na cmentarzu trochę nam się opóźnia ale będą kontynuowane.

4. Odpust Św. Jadwigi Śląskiej w Wilkowie Polskim w przyszłą niedzielę o godz. 11:30.

5. Kandydaci do bierzmowania mają próbę generalną przed bierzmowaniem w piątek 22 października o godz. 19:00 w kościele św. Teresy. Spowiedź św. dla bierzmowanych, świadków i rodziny w poniedziałek 25 października od godz. 16:00 w kościele św. Bartłomieja z udziałem zaproszonego kapłana. 

6. Bardzo serdecznie dziękuję za piękne przeżycie odpustu św. Teresy. Ks. Marcinowi Wojciechowskiemu za odprawienie Mszy odpustowej i piękne Słowo Boże. Przybyłym kapłanom, pocztom sztandarowym, Wspólnocie Różańca, panu Marcinowi i p. Mieczysławowi, szafarzom, ministrantom, całej obsłudze liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki i p. Magdzie za dokumentację fotograficzną. Szczególnie za piękne udekorowanie świątyni wewnątrz i na zewnątrz. Niech wszystkim Bóg błogosławi przez ręce naszej Patronki.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne i dzierżawcom za regulowane opłaty. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe w kancelarii lub zakrystii. Osoby opłacające pokładane za miejsce na cmentarzu chcąc zachować nadal grób są zobowiązane najpierw do opłacenia całej zaległości od 20 lat po pochowaniu zmarłego do dnia obecnego oraz na przyszłość jeśli chcą zachować to miejsce. Na cmentarz nie wolno wprowadzać psów!

8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 16 – 12 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej 10 – 2.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.

 

ks. Piotr Kufliński