PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W świątyni obowiązują maseczki. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 (w piątek wyjątkowo w kościele św. Teresy) w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Dzisiejsza niedziela jest na prośbę ks. Rektora Niedzielą Powołaniową, a po Mszy św. zbieramy ofiary na utrzymanie naszego seminarium duchownego. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Misyjną i taca przeznaczona jest na misje.

2. W tym tygodniu wspominamy:     
            we poniedziałek – Św. Łukasza, Ewangelisty – święto
            w czwartek – Św. Jana Kantego, Kapłana
            w piątek – Św. Jana Pawła II, Papieża

3. Już dziś serdecznie zapraszam do udziału w przeżyciu wizytacji biskupiej w naszej parafii i towarzyszących jej spotkaniach, którą przeprowadzi JE ks. Bp. Dr Szymon Stułkowski w dniu 26 października w godzinach od 11:00 do 19:30. Szczegółowy program na osobnym ogłoszeniu.

4. Kandydaci do bierzmowania mają próbę generalną przed bierzmowaniem w najbliższy piątek 22 października o godz. 19:00 w kościele św. Teresy. Spowiedź św. dla bierzmowanych, świadków i rodziny w poniedziałek 25 października od godz. 16:00 w kościele św. Bartłomieja z udziałem zaproszonego kapłana.

5. Bardzo serdecznie dziękuję WSZYSTKIM za udział w XIX Rajdzie Różańcowym im. Św. Jana Pawła II – mały i dużym. Szczególnie p. Annie Czapskiej za organizację; p. Ilonie Wieczorkowskiej i p. Dominikowi Samolowi za oprawę muzyczną oraz dziewczynom za śpiew; ministrantom za ochronę w czasie drogi i wszystkim zaangażowanym w wiele funkcji pomocniczych. Pani Magdzie Adamczak za obsługę fotograficzną i wykonany piękny film (tutaj) dronem, który można zobaczyć na naszej stronie parafialnej i stronie Archidiecezji. Ks. kustoszowi za przyjęcie nas w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Niech Matka Boża ma wszystkich w swojej opiece.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Uwaga: w poniedziałek 25 października – kancelaria nieczynna! Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne, które ruszą w najbliższym czasie. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe w kancelarii lub zakrystii. Intencje na przyszły rok będą przyjmowane po Wszystkich Świętych.

7. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 1 – 9 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej nr 2 – 8a i ul. Przemysłowej.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński