PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W świątyni obowiązują maseczki. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 800. We wtorek Nowenna do MBNP i różaniec przed Mszą św. o godz. 11:00 (we własnym zakresie) a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

2. Dziś obchodzimy Niedzielę Misyjną pod hasłem: „My nie możemy nie mówić o tym, co widzieliśmy i słyszeliśmy”. Taca przeznaczona jest na misje. Przyszła niedziela jest obchodzona jako Uroczystość poświęcenia własnego kościoła.

3. W tym tygodniu wspominamy:      
      w czwartek – Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

4. Zapraszam do udziału w wizytacji biskupiej w naszej parafii i towarzyszących jej spotkaniach, którą przeprowadzi JE ks. Bp. Dr Szymon Stułkowski we wtorek w godzinach od godz. 11:00 do 19:30. Szczegółowy program na osobnym ogłoszeniu. Główne punkty to:
       – o godz. 11:00 – Msza św. w intencji chorych i ciepiących w połączeniu z obrzędem namaszczeni w kościele św. Bartłomieja

       – o godz. 15:00 – koronka do Bożego miłosierdzia na cmentarzu

       – o godz. 15:30 – spotkanie z grupami duszpasterskimi w kościele św. Bartłomieja

       – o godz. 18:00 – Msza św. połączona z sakramentem bierzmowania w kościele św. Teresy (miejsca są zarezerwowane dla kandydatów bierzmowania, świadków i rodzin).

5. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek od godz. 1600 w kościele św. Bartłomieja (dwóch kapłanów).

6. Pogrzeb śp. Ireny Becelewskiej w czwartek o godz. 1000. Różaniec w ramach nabożeństwa różańcowego.

7. Ruszyły prace remontowe na cmentarzu. Przepraszam za niedogodności, ale żeby było lepiej i ładniej trzeba się trochę pomęczyć.

8. Kancelaria parafialna w poniedziałek 25 października – nieczynna! Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe w kancelarii lub zakrystii. Intencje na przyszły rok będą przyjmowane po Uroczystości Wszystkich Świętych.

9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja i złożoną ofiarę, do kościoła św. Teresy nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Miodowej a kościoła św. Teresy z ul. Łąkowej i Poprzecznej.

10. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński