Wielki POST

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W świątyni obowiązują maseczki. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP (we własnym zakresie), koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z nabożeństwem I piątkowym a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
     w poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych
     we wtorek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
     w czwartek – Św. Karola Boromeusza

3. W poniedziałek Msza św. o godz. 9:00 w kościele św. Bartłomieja. O godz. 14:00 z kościoła św. Bartłomieja wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych zakończona Mszą św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych.

4. W poniedziałek będziemy kwestować na cmentarzu od godz. 9:45 do 14:00 głównie na układanie chodników oraz wywóz śmieci. Będzie też możliwość zamówienia wymienianek jednorazowych i rocznych u pań, które będą dyżurować i wypisywać je od godz. 13:30 do zakończenia Mszy św. w domu przedpogrzebowym na cmentarzu.

5. We wtorek Dzień Zmarłych. Msze św. o godz. 9:00, 16:00 i 18:00 w kościele św. Bartłomieja. Po Mszy św. o godz. 18:00 procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w I piątek od godz. 8:00, spowiedź św. od godz. 16:30.

7. Od poniedziałku od godz. 12:00 do wtorku do 24:00 we wszystkich kościołach można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga (tylko raz i za jednego zmarłego). Od dnia 1 do końca listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest także wypełnienie zwyczajnych warunków, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

8. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w organizacji wizytacji biskupiej; za przygotowanie liturgii bierzmowania i nie tylko; zwłaszcza za oprawę muzyczną oraz tym, którzy wzięli czynny udział w spotkaniach z ks. Biskupem.

9. Kancelaria parafialna w poniedziałek 1 listopada – nieczynna! Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Ruszyły prace remontowe na cmentarzu i będą kontynuowane po Wszystkich Świętych. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe w kancelarii lub zakrystii. Intencje na przyszły rok będą przyjmowane po Uroczystości Wszystkich Świętych.

10. „Bóg zapłać” za sumienne sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 10 – 14 i blok nr 16 i 18 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej nr 11 – 25.

11. Polecam Przewodnik Katolicki, nowy Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.