Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Ks. Arcybiskup prosi, aby w świątyniach nakładać maseczki. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 z wyjątkiem wtorku (godz. 19:30 a w środę Mszy św. nie ma). We wtorek Nowenna do MBNP we własnym zakresie, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Składka zbierana w kościele – jak w każdą II niedzielę miesiąca – jest przeznaczona na prowadzenie dalszych remontów w parafii a przed kościołem zbieramy ofiary jako pomoc Kościołowi w Libanie. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. W najbliższy piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00. W czasie pobytu na rekolekcjach kapłańskich zastępuje mnie ks. kan. Piotr Markiewicz z Czacza.

2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
        w środę – Św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy
        w czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy
        w sobotę – Św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana

3. Przyszła niedziela jest Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Na prośbę ks. Arcybiskupa po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na rzecz migrantów koczujących na granicy polsko-białoruskiej. O zbiórkę proszę przedstawicieli Caritas parafialnej. W tym dniu organizujemy Dekanalne Święto Młodzieży (zwłaszcza bierzmowanej w tym roku). Młodych zapraszamy do Centrum Kultury w Śmiglu na godz. 15:00, gdzie odbędzie się koncert zespołu SOUDARION z Wolsztyna. Wstęp wolny! Koszt pokrywają wszystkie Parafie w dekanacie.

4. Do końca listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest wypełnienie zwyczajnych warunków.

5. Bardzo dziękuję za przygotowanie kościoła do przeżycia Uroczystości 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości: za piękną dekorację świątyni a obecnym za udział (szkoda jednak, że było niewielu). No cóż wdzięczność nie jest naszą najmocniejszą stroną, zwłaszcza Panu Bogu.

6. Kancelaria parafialna czynna w najbliższy czwartek. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Zapłaciłem kolejną ratę za wykonane już prace. Jeżeli pogoda pozwoli będą nadal kontynuowane. Zamówiona została kostka na dalszą część chodników. Cmentarz od jakiegoś czasu stał się terenem budowy dlatego proszę o zachowanie szczególnej ostrożności. Bardzo dziękuję, tym którzy zabierają ze sobą stare dekoracje i znicze z grobów – będzie za to więcej nowego chodnika. Można składać wymienianki roczne, które będą czytane od I niedzieli Adwentu. Są również przyjmowane rezerwacje Mszy św. na przyszły rok.

7. Kuria Metropolitalna przyznała dotację w wysokości 2500 zł na ogrzewanie probostwa, za którą serdecznie dziękuję.

8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Osady nr 2 – 8 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Osady nr 11 – 13 i 12 – 16.

9. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński