PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Ks. Arcybiskup prosi, aby w świątyniach nakładać maseczki. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Na prośbę ks. Arcybiskupa po Mszach św. zbieramy ofiary na rzecz migrantów koczujących na granicy polsko-białoruskiej. Dziś Dekanalne Święto Młodzieży (zwłaszcza bierzmowanej w tym roku). Młodych zapraszamy do Centrum Kultury w Śmiglu na godz. 15:00, gdzie odbędzie się koncert zespołu SOUDARION z Wolsztyna. Wstęp wolny! Koszt pokrywają wszystkie Parafie w dekanacie.

2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
          w poniedziałek – Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy
          w środę – Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i towarzyszy

3. Przyszła niedziela jest I Adwentu. Poświęcone zostaną opłatki, które będzie można nabywać w zakrystii lub kancelarii od I Niedzieli Adwentu. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł. Tradycyjna forma kolędy wobec szerzącej się nadal pandemii staje pod znakiem zapytania. Wsłuchując się w głosy parafian najprawdopodobniejsza jest wersja Mszy św. sprawowanych w okresie Bożego Narodzenia w intencji mieszkańców poszczególnych tras kolędowych, na które będę zapraszał do kościoła. Ofiary kolędowe – po konsultacjach – proszę składać w opisanych kopertach przy okazji nabywania opłatków w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 20 zł i małe po 10 zł.

4. Do końca listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest wypełnienie zwyczajnych warunków.

5. Zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Ekonomiczną w najbliższy piątek 26 listopada w piątek o godz. 19:00 na probostwo. Proszę potraktować spotkanie jako obowiązkowe.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Zamówiona kostka (11 palet) na dalszą część chodników jest już na terenie probostwa. Jeżeli pogoda pozwoli za tydzień powinniśmy wznowić prace. Cmentarz od jakiegoś czasu jest terenem budowy dlatego proszę o zachowanie szczególnej ostrożności. Woda została zamknięta na okres zimowy. Bardzo dziękuję, tym którzy zabierają ze sobą stare dekoracje i znicze z grobów – będzie za to więcej nowego chodnika. Można jeszcze w tym tygodniu składać wymienianki roczne, które będą czytane od II niedzieli Adwentu, czyli I w grudniu. Są również przyjmowane rezerwacje Mszy św. na przyszły rok.

7. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 20/1 – 4 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej blok nr 20/5 – 8.

8. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński