PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Od dziś Adwent, oczekiwanie i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie zapraszam dzieci i młodzież, jeśli rodzice pozwolą im przyjść lub będą z nimi. Będą odprawiane z zachowaniem reżimu sanitarnego: czyli dzieci nie biorą udziału w procesji i nie gromadzą się przed ołtarzem. Po Mszy św. losowanie trzech figurek Matki Bożej nawiedzających domy w parafii, przy której zbiera się cała rodzina na wspólną modlitwę. Pod koniec Adwentu figurki zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach. Dzieci przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem zwinięte w losy i składają do koszyczka przed ołtarzem spośród których będę po Mszy św. losował do kogo pójdzie figurka.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Ks. Arcybiskup prosi, aby w świątyniach nakładać maseczki. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek nabożeństwo I piątkowe a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazji I soboty miesiąca. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:   
        we wtorek – Św. Andrzeja Apostoła
        w piątek – Św. Franciszka Ksawerego

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w I piątek od godz. 8:00, spowiedź św. od godz. 16:30.

5. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii lub kancelarii. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Tradycyjna forma kolędy w trwającej nadal pandemii staje pod znakiem zapytania. Wsłuchując się w głosy parafian najprawdopodobniej będą Msze św. sprawowane w okresie Bożego Narodzenia w intencji mieszkańców poszczególnych tras kolędowych, na które zaproszę do kościoła. Ofiary kolędowe – po konsultacjach z Radą Ekonomiczną – proszę składać w opisanych kopertach przy okazji nabywania opłatków w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W zakrystii można nabywać też świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 20 zł i małe po 10 zł.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek. Dziękuję za wpłaty na remonty. Na cmentarzu woda została zamknięta na okres zimowy. Można jeszcze w tym tygodniu składać wymienianki roczne, które będą czytane od I niedzieli grudnia. Są też przyjmowane rezerwacje Mszy św. na przyszły rok (większość sobót i niedziel jest już zajęta).

7. Z przyjemnością informuję, że Kuria Metropolitalna w Poznaniu na moją ponowną prośbę popartą stanowiskiem Rady Ekonomicznej parafii umorzyła dług za dzierżawę ziemi z 2020 r. wynoszący 3431 zł z przeznaczeniem tych środków na remonty w parafii.

8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 22/1 – 6 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej blok nr 22/7 – 12.

9. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem, Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński