Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Trwa Adwent, oczekiwanie i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które zapraszam dzieci i młodzież. Są odprawiane w reżimie sanitarnym tzn. dzieci nie biorą udziału w procesji i nie gromadzą się przed ołtarzem. Po Mszy św. losowanie trzech figurek Matki Bożej nawiedzających domy w parafii, przy której zbiera się cała rodzina na wspólną modlitwę. Pod koniec Adwentu figurki zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach. Dzieci przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem zwinięte w losy i składają do koszyczka przed ołtarzem spośród których po Mszy św. losuję do kogo idzie figurka. Od dziś czytane są nowe wymienianki roczne. Błędy czy pominięcia proszę zgłaszać w zakrystii. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w piątek 17 grudnia o godz. 17:00. Spowiedź adwentowa ze względu na pandemię będzie bez udziału innych kapłanów.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Ks. Arcybiskup prosi, aby w świątyniach nakładać maseczki. Dziś po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę składka jest przeznaczona na dalsze prace remontowe. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:   
            we wtorek – Św. Ambrożego – Biskupa i Doktora Kościoła
            w środę – Niepokalane Poczęcie NMP – uroczystość

4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Taca zbierana podczas Mszy św. w tym dniu jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

5. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii lub kancelarii. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Tradycyjna forma kolędy w trwającej nadal pandemii chyba jest nierealna. Idąc za głosami parafian najprawdopodobniej będą Msze św. sprawowane w okresie Bożego Narodzenia w intencji mieszkańców poszczególnych tras kolędowych, na które zaproszę do kościoła. Ofiary kolędowe – po konsultacjach z Radą Ekonomiczną – proszę składać w opisanych kopertach przy okazji nabywania opłatków w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W zakrystii można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 20 zł i małe po 10 zł. oraz katolickie kalendarze ścienne w cenie 2 zł.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek. Dziękuję za wpłaty na remonty i ofiary kolędowe. Zapłaciłem kolejną ratę za wykonane już prace na cmentarzu. Rozpoczęliśmy ostatni etap prac. Przedłużony został dren aby zbiera wodę z ostatniego odcinka cmentarza. Woda jest zamknięta na okres zimowy. Dziękuję za uprzątniecie liści przy probostwie. 

7. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 24/1 – 6 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej blok nr 24/7 – 12.

8. Polecam Przewodnik Katolicki, nowy Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński